Nädala TOP

TOP 5 | Riisalu valimisprogramm (6)

Elis Kusma, toimetaja, 12. oktoober 2018, 17:36
 Teet Malsroos
Kui mõttele saata ajateenijad riigipiiri valvama ei järgnenudki avalikkuse heakskiitu, vaid kriitikanooli sadas igast suunast, siis ei tahtnud Aivar Riisalu suust kõlanud ettepanekut omaks tunnistada isegi mitte tema koduerakond. Tuleb välja, et Keskerakonna valimisprogrammi riigikaitse peatüki koostajal on omaette valimisprogramm, mida ei maksaks peaministriparteiga üldse seostada.

Valitsusliit mureneb

Kas riigikogu Isamaa fraktsioonist akna alla lipsanud ja sellega Jüri Ratast vähemusvalitsust juhtima jätnud Tiina Kangrole tuleb lisa, ei saa veel kindlalt öelda. Ometi soosivad olud ülejooksikuid: mõni parlamendierakond ei pruugi enam ületada valimiskünnist, samas on riigikogu uksele kraapimas mitu seltskonda, kel oleks valimisnimekirjade etteotsa hädasti vaja tuntuid nägusid. Võimuvahetust enne valimisi siiski oodata ei ole.

Karistamatus rahvusringhäälingus

Kui muidu järgneks töö- ja puhkeaja reeglite rikkumisele rahatrahv, ei kehti sama tööinspektsiooni huviorbiiti sattunud ERRi kohta: et viimane on avalik-õiguslik juriidiline isik, on jõutud järeldusele, et riik ei saa karistada iseennast. Tea, kas on teisigi paragrahve, millele rahvusringhääling vilistada võib, sest karistust ei järgne.

Kuhu jäävad soomlased?

Tõsiasi, et Eesti on viimasel kolmel aastal kaotanud 30 000 Soome turisti viib paratamatult mõttele, kas põhjanaaber ongi meid hinnanud eelkõige odava alkoholi maana. Ja mis veelgi olulisem: mida oleme valmis tegema, et paljudesse teistessegi sektoritesse lisaraha toovaid Soome turiste siia tagasi meelitada?

Erakonnale aitäh?

Poliitikute annetusi koduerakonnale on põnev jälgida. Kui ühe opositsioonierakonna esimees panustab erakonna kassasse kümneka ja viieka, ministrist parteilane aga kaks keskmist aastapalka, tekib küsimus, kas annetusi nähakse ikka vaid toetusavaldusena maailmavaatele või peaks suurannetusi tõlgendama kui tänuavaldust töö ja leiva andnud erakonnale.

6 KOMMENTAARI

r
raudmees 14. oktoober 2018, 19:39
Mõne arvates pole piirivalvet üldse vaja Aitab traataiast ja suurel hulgal vidinatest mis hästi mõirgavad Piiririkkuja ehmatab surnuks ja ülejäänud tõõ teevad hundid
t
Tähelepanek 14. oktoober 2018, 14:32
Tegelane on rumal aga väga jutukas... Praktika on tõe kriteerium.
Loe kõiki (6)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee