Juhtkiri

Juhtkiri | Miljon milleks? 

ohtuleht.ee, 12. oktoober 2018, 17:35
 
Vähe sellest, et valitsuskoalitsiooni poliitikud otsustasid osa riigieelarvest n-ö katuserahana laiali jagada, on nad hätta jäänud ka selgitustega, kuidas teenivad palju kõneainet tekitanud rahaeraldised selliseid suuremaid eesmärke nagu regionaalareng või sündimuse tõus. Üks markantseimaid näiteid on Isamaa eestkostel loodav Eesti Pere Sihtkapital, millel puuduvad tegevuskava ja programm, kuid millesse on koalitsioonipoliitikud heas usus nõus panustama miljon eurot.

Lihtne majanduslik tõde on, et otsus ühe kulutuse kasuks tähendab automaatselt mitmest teisest loobumist. Mida saab ühe miljoni euro eest? Kolmeaastast ajapikendust juba sulgemisotsused kätte saanud Valga ja Põlva sünnitusosakondadele, aastajagu hoiuteenust 150 puudega last kasvatavale perele või 33 sellist enneaegselt sündinud lastele mõeldud stabiliseerimislauda, mille soetamiseks Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmaja praegu headelt inimestelt annetusi palub. Raske valik – lihtsam oleks ennustada, mitu inimest kümnest suvaliselt valitud kodanikust eelistaks neile valikutele hoopis sihtkapitali loomist.

Et alati kerkib õigustatud küsimus: „Aga miks mitte hoopis see MTÜ, selts või objekt?“ (ja rahaküsijatest puudust juba ei tule) ning rahajagajatel ei paista sellele olevat head vastust, on ühtlasi parim põhjus katuserahast loobumiseks.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee