Häkkerid võivad üsna kergesti ligi pääseda ka F-35 hävitajate süsteemideleFoto: EPA/US MARINE CORPS
Toimetas Greete Kõrvits 12. oktoober 2018 21:53
USA järelvalveagentuur leidis, et mõned sõjaväe kõige moodsamad tehnikaimed võivad olla äärmiselt kergesti häkitavad, vahendab BBC. Väidetavalt ei ole Pentagon isegi teadlik, kui haavatavad nende süsteemid ja relvastus on.

Aastail 2012-2017 korraldatud testide kohaselt võib paljusid USA sõjaväe relvi väga kergesti häkkida, kasutades suhteliselt lihtsaid vahendeid. Raporti koostajad avaldasid muret, kui kaitstud USA sõjaväe kübersüsteemid võimalike rünnakute vastu siiski on ning ehkki Pentagoni töötajad väljendasid kindlust, et  nende süsteemid on kaitstud, leidsid raporti koostajad, et Pentagon pole olukorrast isegi täiesti teadlik.

Raporti murettekitavaimate avastuste seas on ka see, et Pentagon ei vahetanud paljude relvade süsteemides salasõnu ning isegi kui vahetasid, olid need väga lihtsad - ühe muudetud salasõna arvasid raporti heaks töötanud „häkkerid“ üheksa sekundiga ära.

Ühele relvasüsteemile ligi pääsemiseks kulus kaheliikmelisel häkkerite tiimil vaid üks tund. Täieliku kontrolli antud süsteemi üle saavutamiseks kulus kahel inimesel umbes ööpäev. Märkimisväärset hulka andmeid on väga lihtne kopeerida, kustutada või alla laadida.

Haavatavad on ka USA uusimad F-35 hävitajad.

Pentagon vaidleb agentuuri avastustele vastu, öeldes, et raporti tulemused on ebarealistlikud.