Maailm

Orkaan Michael nõudis vähemalt 11 inimelu 

Toimetas Greete Kõrvits, 12. oktoober 2018 15:56
Torm viis kaasa elumaja terve seinaFoto: Reuters/Scanpix
Ehkki orkaan Michael on reede hommikuks võtnud suuna ookeani poole ja Florida põhjaranniku rahule jätnud, läheb tormikahjude arvutamise ja täpse kannatanute arvu väljaselgitamisega kindlasti veel aega. Eriti kuna Michaeli mõju on endiselt tunda tormi järel kallama hakanud metsikutes vihmahoogudes ja üleujutustes.

Üle on ujutatud suured osad Põhja-Floridast, alast, mida ameeriklased kutsuvad „Florida Käepidemeks“ (ingl. k. „panhandle“). Metsikud paduvihmad kimbutavad ka Põhja- ja Lõuna-Carolinat ning Virginiat. Torm räsis ka Georgia osariiki.

Päästjad ja kohalikud elanikud Mexico Beachil Foto: Reuters/Scanpix

Üks Michaeli üle elanud floridalane sõnas CBS Newsile, et tema kodulinn oleks nagu aatompommi üle elanud. Kõige rängemalt kannatas 1100 elanikuga Mexico Beach, mille orkaan Föderaalse Kriisihaldamise Agentuuri sõnul põhimõtteliselt täiesti olematuks pühkis. 285 linnakese elanikku eiras evakueerimiskäsku.

Tormikahjud Mexico Beachil Foto: Reuters/Scanpix

Michael on üks tugevamaid orkaane, mis USA ajaloos riiki tabanud on. Hetkel teadaolevalt on selle tõttu hukkunud 11 inimest. Põhja-Floridas ja mujalgi on elektrita 1,4 miljonit majapidamist ja ärihoonet. Noorim elu kaotanud inimene oli 11aastane tüdruk. Mitu inimest kadus tulvavetesse, mis haarasid kaasa liiga hilja põgenema asunud elanike autod. Hävinud on lugematu arv kodusid.

Orkaan Michael puhus selle elumaja lihtsalt ümber Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

11.09.2018
FOTOD JA VIDEOD | Orkaan Michael rebis puid nagu rohukõrsi
10.09.2018
FOTOD | Orkaan Michael jõudis Florida rannikule
10.09.2018
Floridale läheneb koletislik orkaan Michael