4
fotot
Torm viis kaasa elumaja terve seina (Reuters/Scanpix)

Ehkki orkaan Michael on reede hommikuks võtnud suuna ookeani poole ja Florida põhjaranniku rahule jätnud, läheb tormikahjude arvutamise ja täpse kannatanute arvu väljaselgitamisega kindlasti veel aega. Eriti kuna Michaeli mõju on endiselt tunda tormi järel kallama hakanud metsikutes vihmahoogudes ja üleujutustes.

Üle on ujutatud suured osad Põhja-Floridast, alast, mida ameeriklased kutsuvad „Florida Käepidemeks“ (ingl. k. „panhandle“). Metsikud paduvihmad kimbutavad ka Põhja- ja Lõuna-Carolinat ning Virginiat. Torm räsis ka Georgia osariiki.

Päästjad ja kohalikud elanikud Mexico Beachil (Reuters/Scanpix)

Üks Michaeli üle elanud floridalane sõnas CBS Newsile, et tema kodulinn oleks nagu aatompommi üle elanud. Kõige rängemalt kannatas 1100 elanikuga Mexico Beach, mille orkaan Föderaalse Kriisihaldamise Agentuuri sõnul põhimõtteliselt täiesti olematuks pühkis. 285 linnakese elanikku eiras evakueerimiskäsku.

Tormikahjud Mexico Beachil (Reuters/Scanpix)

Michael on üks tugevamaid orkaane, mis USA ajaloos riiki tabanud on. Hetkel teadaolevalt on selle tõttu hukkunud 11 inimest. Põhja-Floridas ja mujalgi on elektrita 1,4 miljonit majapidamist ja ärihoonet. Noorim elu kaotanud inimene oli 11aastane tüdruk. Mitu inimest kadus tulvavetesse, mis haarasid kaasa liiga hilja põgenema asunud elanike autod. Hävinud on lugematu arv kodusid.

Orkaan Michael puhus selle elumaja lihtsalt ümber (Reuters/Scanpix)

Jaga artiklit

1 kommentaar

!
!!!  /   09:55, 13. okt 2018
Purustusi tingib mitte torm vaid ebakohaste, vatavasse tormiohtlikku piirkonda liialt kergete ning nigelate ehitiste rajamine. Näiteks jaapanlased on õppinud oma linnadesse rajama ka maavärinakindlaid, painduvaid kõrghooneid. Mis maa vappumisele ning lainetamisele lihtsalt kaasa kõiguvad. Ainult et nood maja on tavalistest märksa kallimaid. Täpselt samuti on võimalik ehitada mägedesse laviinikindlaid ning rannikule tormikindlaid maju.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis