Eesti uudised

Kapo otsis läbi reisipakette Krimmi müüvate turismibüroode kontorid (32)

Toimetas Triinu Laan, 12. oktoober 2018 12:13
Foto: Alexei Pavlishak, Tass/Scanpix
Eesti reisibürood on aastaid müünud tuusikuid Krimmi poolsaarele, ignoreerides niimoodi Euroopa poolt Venemaale kehetestatud sanktsioone ning pannes turiste ohtu. Sel nädalal kontrollis kaitsepolitsei (kapo) viit reisibürood. 

Kahtlustusi esitati viiele isikule, kirjutab venekeelne ERR uudisteportaal

Euroopa Liidus kokku lepitud reeglitega on keelatud turimisteenuste vahendamine Krimmi. Okupeeritud territooriumile turismireiside müümine on kriminaalkuritegu, mis võib tuua kaasa  kas rahartrahvi või kuni viie aastase vangistuse.

Telesaate "Insight" eksperiment näitas, et vähemalt kolm Tallinna reisibürood pakkusid mitmeid võimalusi, kuidas okupeeritud Krimmi puhkust veetma sõita. Kõik reisid toimuksid läbi Venemaa. 

Eestist pärit turisti jaoks tähendab Krimmi reisimine seda, et vajadusel ei saa nad loota Eesti konsulaarabile ning tulevikus võib neil tekkida probleeme Ukraina viisa saamisega.

Krimmi reisimine ei ole ebaseaduslik, kuid Eesti iseaduste järgi võib sinna siseneda ainult läbi Ukraina kontrollipunktide. 

Euroopa Ülemkogu mõistis 6. märtsil 2014 karmilt hukka Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse provotseerimata rikkumise Venemaa Föderatsiooni poolt.  Euroopa Liidu (edaspidi EL) riigipead ja valitsusjuhid mõistsid hukka Krimmi ja Sevastopoli ebaseadusliku annekteerimise Venemaa Föderatsiooni poolt ja rõhutasid, et ei tunnusta seda.

Krimmi jätkuvat annekteerimist silmas pidades on Euroopa Liit kehtestatud piiravaid meetmeid nagu keeld osutada Krimmis või Sevastopolis otseselt turismialase tegevusega seotud teenuseid. Eelkõige on keelatud matkelaevateenuseid osutavatel laevadel siseneda Krimmi poolsaarel asuvatesse sadamatesse või nendes sadamates peatuda.