2
fotot

Täna, 12. oktoobri hommikul läksid demineerijad Tartus Ujula tänaval asuvale ehitusobjektile, kust leiti juba viies miinipildujamiin.

Varasemalt on demineerijad seal käinud kolmel väljakutsel ning seekord oli kolmas kord, kui ehitajatega kokkuleppel kaeveala ennetavalt kontrolliti. Õnneks sai seekordki miini transportida ja demineerijad viisid selle kahjutuks tegemiseks kaasa.

Pommigrupi juhataja Indrek Tõnson kiidab ehitusmeeste ettevaatlikkust, kellega koostöö on seni väga hästi sujunud. „Juhime teistegi ehitusettevõtjate tähelepanu, et Tartu linna teatud  piirkondades on sellised leiud üsna tavapärased,“ ütles Tõnson. „Seepärast tasub suuremate hoonete- või teedeehituse planeerimisse kaasata demineerijaid, et ohutust tagavad küsimused hoolikalt läbi arutada ning juhiseid saada.“

Tööde planeerimisel tasuks arvestada ka sellega, et ohtlike leidude kahjutuks tegemine võtab aega ning muudab ehitusaega pikemaks. „Reegel on, et mida vanem, ohtlikumas seisus ja suurem lõhkekeha, seda kauem aega läheb,“ lisas Tõnson.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis