Krimi

„EMAARMASTUS“: seitse aastat peksu kaabli, vaibaklopperi ja harjavarrega (187)

Toimetas Liis Vaksmann, 12. oktoober 2018 13:15
Pilt on illustratiivneFoto: VidaPress
Harju maakohus mõistis läinud kuul tingimisi vangistuse emale, kes seitsme aasta jooksul peksis alaealist tütart nii rusikate, kaabli kui ka vaibaklopperiga, mis viimaks suure peksmise tõttu murdus. Vägivalla põhjus võis olla näiteks lapse hiline kojutulek või sõprade külaskäik ajal, kui ema oli tööl.

Peksmised algasid 2010, kui Ilona (48) jagas tütrele hoope nii käte, jalgade, rusikate kui ka püksirihmaga. Ta peksis ka vaibaklopperi, harjavarre ja kaabliga, põhjustades lapsele kergemaid tervisekahjustusi. Peks kestis sageli pikka aega ning seda saatsid sõim ja alandused.

Õudus kestis 2017. aasta septembrini, kui tüdruk kodust põgenes. Laps elas kõik need aastad pidevas hirmus, sest ta ei teadnud kunagi, millal ja mille eest võib kodus jälle peksa saada. Sellele vaatamata ei julgenud ta kordagi pöörduda abi saamiseks politseisse ega koolis õpetajate poole. Ja nii varjaski ta riietega kehal olevaid verevalumeid ja vältis kehalise kasvatuse tunde.

Ema "aitab" lapsel surra

Püksirihmaga peksis Ilona tütart praktiliselt iga päev. Vaibaklopperiga nüpeldas ta last, kuniks klopper viimaks purunes. Käte ja rusikatega lõi ta tüdrukut nii näkku kui ka pähe. Seda põhjusel, et tütrel olid käinud ema tööloleku ajal külas sõbrad, või kuna laps jäi kojutulemisega hiljaks. Sama saatus ootas last siis, kui ta sai koolis halbu hindeid.

Näiteks kord, kui ema oli tütart kätega pähe ja näkku löönud, ähvardas ta tütre tappa, kui oli lugenud tütre internetis sõbrannaga peetud kirjavahetust enesetapumõtete teemal. Ta hoidis tütart jõuga kinni, istus tema kõhu peale ja pani tütre käele žguti. Süstalt kasutades ähvardas ta süstida tütre käe- või kaelaveeni tundmatut ravimit öeldes, et aitab tütrel surra. Viimaks ema siiski vabastas lapse ega süstinud talle midagi.

Laps teadis, et ema on meditsiinitöötaja ja kuna ema oli tema suhtes vägivaldne olnud, kartis ta tõsiselt oma elu pärast, karjus hüsteeriliselt ja püüdis põgeneda. Kahjuks ei kuulnud tema appihüüdeid aga keegi.

"Hüppa aknast välja!"

Mõni kuu hiljem lõi Ilona tütrele lahtise käega näkku nii, et too kukkus. Seejärel lõi Ilona last mitu korda jalaga kõhtu, keresse ja vastu jalgu. Viimaks haaras ta kaabli ja lõi sellega kaks-kolm korda vastu lapse käsi ja jalgu, tiris teda juukseidpidi põrandal ja lõi veel vähemalt kümme korda kaabliga vastu keha. 

Laps püüdis end kätega kaitsta. Ta nuttis ja karjus hüsteeriliselt, väänles valust maas ja palus, et ema lõpetaks, kuid too ei võtnud palumist kuulda.

Juustest sikutades tulid lapsel juuksed salkudena peast. Ema sõimas ja käskis tüdrukul olukorra lahenduseks aknast välja hüpata. Viimaks, kui ema oli rahunenud, ütles laps talle, et viib prügi välja. Selle asemel põgenes tüdruk kodust vanaema juurde, kus juhtunu avalikuks sai. 

Alustati kriminaalmenetlust, mis jõudis kokkuleppemenetlusena Harju maakohtusse. Läinud kuul karistati seal Ilonat kaheaastase tingimisi vangistusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee