Maailm

Reedel võidakse vabastada Türgis vahistatud USA pastor  

Ohtuleht.ee, 12. oktoober 2018 08:51
Andrew Brunson. Foto on tehtud 2018. aasta juulis Foto: AP/Scanpix
Lootused, et Türgis kaks aastat tagasi kinnipeetud USA pastor Andrew Brunson (50) reedel vabastada võidakse, on suured.

Kui Washington Post ja NBC News väitsid neljapäeval anonüümsele allikale viidates, et Brunsoni vabastamine 12. oktoobril toimuval istungil on juba kokkulepitud, on välisminister Mike Pence sõnanud vaid, et jäädakse lootusrikkaks, vahendab BBC. „Jääme lootusrikkaks, et Türgi vabastab selle hea mehe, kes pole süüdi mitte milleski ja keda on ebaõiglaselt mitu aastat Türgis kinni hoitud,“ ütles Pence ajakirjanikele. Välisminister lisas, et Trumpi administratsioon on vastaspoolele selgeks teinud, et nad võitlevad innukalt kuni Brunsoni vabastamiseni. 

Samal teemal

Ameeriklasest kirikumees vahistati 2016. aasta oktoobris kahtlustatuna spionaažis ja terrorismis. Brunson ise on süüdistusi eitanud ning seda on teinud ka USA. Juulis lubati pastor koduaresti. Süüdimõistmisel ootab teda aga kuni 35 aasta pikkune vangistus. 

Andrew Brunsoni kinnipidamine on märgatavalt halvendanud suhteid Washingtoni ja Ankara vahel - mõlemad pooled on kehtestanud teineteisele mitmeid sanktsioone. Augustis teatas USA rahandusminister Steve Mnuchin, et kui Brunsonit ei kavatseta veel vabastada, kehtestatakse sanktsioonid Türgi mitmele valitsusliikmele. „Meil on kavandamisel neid veelgi, juhuks kui nad teda ruttu ei vabasta,“ lubas minister toonasel valitsuse istungil Donald Trumpile.

Samal teemal

23.08.2018
EKSMINISTER GABRIEL HOIATAB: Türgi president võib haarata aatomipommi järele
12.08.2018
Erdoğan süüdistab USA vandenõus ja kutsub türklasi üles dollarid liirideks vahetama
03.08.2018
Pompeo: Türgi aeg on otsas, USA vangid tuleb vabastada
02.08.2018
USA kehtestas seoses vahistatud pastori juhtumiga Türgi kahele ministrile sanktsioonid