Riigi infosüsteemi amet esitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kaudu valitsusele taotluse katta  ID-kaardi turvanõrkuse lahendamise kulud kogusummas 1 115 616 eurot. 

Summa hõlmab investeeringuid, majandamis- ja personalikulusid. Investeeringud sisaldavad ID-kaardi baastarkvara komponentide arendus- ja testimistöid ning ID-kaardi lepingu täitmisse kaasatud osapoolte arendusi, mis tagavad ID-kaardi sertifikaatide kauguuendamise võimekuse ning uuendatud ID-kaardi toimimise e-teenustes, selgitas RIA kommunikatsioonijuht Helen Uldrich Õhtulehele. Majandamiskulu on näiteks teavituskampaaniale ning ID-kaardi infotelefonile vastamise võimekuse tõstmisele kulunud raha. Personalikulu on enamasti RIA töötajate lisatööülesannete hüvitamine kriisi lahendamise perioodil.

Politsei- ja piirivalveamet on esitanud kohtusse hagiavalduse Gemalto AG vastu ID-kaardi privaatvõtmete väljaspool kiipi genereerimise tõttu, mis tuli avalikuks selle aasta mais. Turvanõuete rikkumise tuvastamiseni viis koostöö Tartu ülikooli teadlasega ja ASi Cybernetica ekspertide analüüs, mis selgitas välja, et lepingupartner genereeris osa ID-kaartide privaatvõtmeid väljaspool kaardi kiipi. Politsei- ja piirivalveamet nõuab kohtu kaudu Gemaltolt lepingu rikkumise eest 152 miljonit eurot.

Jaga artiklit

7 kommentaari

  /   17:10, 13. okt 2018
ID-Kaart ei tohiks olla kohustuslik, inimesel peab olema õigus valida kas tahab passi või ID-kaarti või mõlemat aga hetkel sunnitakse inimesi ebaturvalist ID-kaarti tegema.
K
Küsin  /   14:45, 12. okt 2018
kui kaugel on kohtulahend?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis