Arvamusfestival Tags: Jaak Madison (Stanislav Moshkov)

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikme Jaak Madisoni hinnangul on asendusemadus inimkaubandus ning inimesi, kes surrogaadi abil endale lapse saavad, tuleks karistada.

Madison rääkis ETV saates "Esimene stuudio", et mõistab inimesi, kes mingitel põhjustel loomulikul teel lapsi ei saa, vahendas ERRi uudisteportaal. Samas tõi ta välja, et asendusemadus on praegu iseloomulik näiteks Ukrainale, Venemaale ja Indiale, kus sellega tegelevad kehvades oludes elavad naised.

Tema hinnangul on Eesti seadustes väga suur lünk, mis puudutab asendusemadust ja sellega seotud karistamist. Ta tõi välja, et karistusseadustiku kohaselt saab karistada vaid arst, kuid kui Eestis on inimesi, kes tellivad endale lapse ja ekspluateerivad kehvades oludes elavaid naisi Indias, siis peaksid ka nemad karistada saama.

Jaga artiklit

282 kommentaari

T
Tegelikult  /   19:21, 13. okt 2018
Ok, küsimus siis Yokole: Kas selle geipaari tellitud lapsed toob ilmale keegi geipaari sugulane altruistlikul kaalutlusel? Miks ma kahtlen selles? Teisel juhul on ju ikkagi tegu inimkaubandusega!
A
aga  /   16:32, 13. okt 2018
Kulla naised! Geene te juba jagate heldelt. Järsku te olete paremad surrogaatemad kui kehva tervisega ameeriklannad?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis