Tehnilise järelevalve ameti tellitud eelprojektis on arvestatud Rail Balticu Eesti trassi maksumuseks 1,6 miljardit eurot, mis on ligikaudu 18 protsenti enam kui kolm aastat tagasi koostatud eskiisis.

Vastavalt eelprojekti poolt täpsustatud eelarvele ning lähtudes täna kehtivast eeldusest, et püsib Euroopa Liidu 85-protsendiline kaasrahastus, prognoositakse projekti Eesti osa omafinantseeringuks kokku 318 miljonit eurot. Seejuures on praeguseks sõlmitud Euroopa Ühendamise Rahastu rahastuslepete alusel projekti elluviimiseks Eestis juba eraldatud kokku 228 miljonit eurot, sh 188 miljonit Euroopa Liidu toetus ja 40 miljonit eurot Eesti omapanus.

Võrreldes seni kehtinud eskiislahendusega on eelprojektis kirjeldatud kõik trassikoridoril valitud lahendused ja materjalivajadus, sh senisest oluliselt täpsemalt on arvutatud mulde kõrgused ja aluspinnase parameetrid, samuti on konkretiseerunud erinevad trassilõigud, mis arvestavad senisest enam inimeste ja looduse vajadustega.

Nii on omavalitsuste soovidele vastates arvestatud täiendavate teede ehitamise vajadusega – lisatud on juurdepääsuteid, võimalusel välditakse teekatkestusi ja uuendatakse teekatteid.

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes.

Jaga artiklit

31 kommentaari

H
Henrik vastutusele võtta  /   14:43, 12. okt 2018
Kas riigiametnik on kunagi vastutanud. Aga rumal oli, kes seda ilusat Kaunissaare-Orava tilu-lilutamist uskusid nii, kes selle sigaduse eest vastutuse võtab, kes tagasi astub? miks siiani on valetatud? Valetaja ongi Henrik Hololei ja järjepidevalt.
Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektori Henrik Hololei ütles seepeale, et raudteetrassi rajamiseks loodud Balti riigi ühisettevõtte ja siseriiklike rakendajate vastutus vajab paika loksutamist, ent koostöötahe kolme riikide vahel on olemas. Jätab alati ütlemata oma suurte lõugadega, et asi läheb esialgsest mitmeid kordi EESTI Riigile kallimaks. Eestile ei ole vaja sellist jama ja lõhkuda isaisade maakodusid väikse pakutud tasu eest!
M
maalt ja obesega  /   11:31, 12. okt 2018
Iga ehituse juures on nö. 2x3 rusikareegel, mis tähendab objekti valmimise venimist kahekordselt ja maksumust kolmekordselt esialgsest.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis