Lasteaialapsed (ALDO LUUD)

Lasteaednike liit tegi ettepaneku piirata sõimerühmade laste lasteaias viibimise aega.

Probleem on selles, et kõikides vanuserühmades on aina kasvav trend hoida lapsi lasteaias 10-12 tundi päevas ja kuni 60 tundi nädalas, vahendab ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Anija Valla lasteaedade direktor Eda-Mai Tammiste ütleb, et eriti karmilt mõjub see sõimerühmade lastele vanuses poolteist kuni kolm aastat.

"See on nii väikese lapse jaoks raske katsumus. Sealt tulevad meie järgmised probleemid, kus tekivad aktiivsus-tähelepanu häirega lapsed, närvisüsteemi probleemidega lapsed," hoiatas ta.

Vaata pikemalt "Aktuaalse kaamera" videost!

Jaga artiklit

58 kommentaari

E
ema  /   08:03, 14. okt 2018
kas mingit lahendust pakutakse? ise olin ka lapsega koduskuni 2,5a.. töötand lasteaias nägin, kuidas need 1,5 nutavad, mis on tegelikult kuri lapse suhtes aga emadel pole ju midagi teha-kas tööle v näljas olla.. nt üksikemad.. neile, kes ütlevad, miks sulle laps kui tööl käid - nii, miks teid siia ilma toodi, et
teisi halvustate?
C
CV  /   09:14, 13. okt 2018
Elan koos kahe järgneva põlvkonnaga Norras. Siin on asi niimoodi, et ema läheb reeglina aastase lapse kõrvalt tööle, seega laps sõime 11-kuusena. Tõsi, rühm on väike ja hommikupoolikuti tööl 3 täiskasvanut. Aga toituvad päeva jooksul ainult võisaiadest, piimast, mahlast ja mõnest puuviljast. Lasteaed avatakse kell 7.15 ja suletakse punkt 16.30. Kes jääb kasvõi minutikese hiljaks, saab linnavalitsuselt trahvikviitungi - siin ei aita isegi hea läbisaamine õpetajatega. Minu noored ka alguses said korra trahvi, kusjuures nad isegi ei teadnud, et jäid hiljaks - ilmselt jäid siis paar minutit. Üldjuhul töö lõppeb siin kell 16.00 ja kui töötad linnast natuke väljas, läheb väga kiireks - talvel on selle ainukese tee peal kas mõni rekka risti ees või isegi laviin. Aitab ainult tihe koostöö teise vanema või mõne hea sõbraga. Lasteaiatasu on umbes 600 euri kuus, seal sees ei ole mingeid muusika- ega sporditunde, igasugu tähtede õpet ja käelist tegevust on samuti väga minimaalselt, aga iga päev ollakse ka lausvihmaga käpuli poriaugus ja vähemalt eesti lapsevanemad on pidevalt omaette shokis, et lapsel on kummikud vales jalas, vihmariietel pole kampsunit all, kindad kappi jäetud ja vale lapse mütsid peas. Olen ise Eestis 18 aastat lasteaia õpetaja olnud ja kodumaal olid ikka asjad viimasel ajal väga palju paremad.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis