Eesti uudised

Kahtlasi soolapuhujaid ja auväärt tervendajaid eristab riiklik kutsetunnistus

Õppinud loodusravitsejad: kõiki ravitsejaid ei saa ühte patta panna (23)

Asso Ladva, 11. oktoober 2018, 20:22
RIIKLIK TUNNISTUS ON KINNITUS: Alar Krautman ütleb, et kutsetunnistuse saanud alternatiivmeditsiini praktiseerijad on usaldusväärsed ja ei pane kellegi tervist tuksi. Daisy Lappard / Ajakirjade kirjastus
„Kui keegi võtab noa kätte ja ütleb, et ma lõikan pimesoole välja, siis ta ei saa kõikide arstide mainet ära rikkuda, sest ta ei ole arst,“ ütleb loodusravitseja ja omanimelise terviseakadeemia juht Alar Krautman ja lisab, et riikliku kutsetunnistuse saanud alternatiivmeditsiini pakkujad inimestele kahju kindlasti ei tee, sest kutsetunnistust ilma meditsiinilise hariduseta ei saa.

„Vabas maailmas ei saa ennast ravitsejateks nimetavate inimeste tegevust muud moodi piirata kui teadlikkusega,“ üldistab Krautman. „Loodusravitsejad õpivad meditsiini, aga alles pärast kooli lõpetamist algab tõeline õppimine ja see kestab terve elu. Aga ei saa kuidagi kätt ette panna katsetajatele, kes on kuskil kursustel käinud või kes arvavad, et neil on võimed,“ nendib ta.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

23 KOMMENTAARI

a
arvamus 12. oktoober 2018, 17:11
Nagu krõpsude puhul nii ka muudes asjades peab valik olema. Igaühele oma. See kes tunnistab meditsiini läheb arsti juurde teistele on terve spekter alternatiivi, alates tervendajatest lõpetades soolapuhujatega. Igaühele midagi.
o
omanimeline 12. oktoober 2018, 16:52
kakaepideemia, ametinimetusega kakaepideemik
Loe kõiki (23)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee