Eesti uudised

Täiendatud 22.10.2018!

Stockholmi dieeti reklaamiv dieediarstide liit asub Lätis (7)

LISA KOMMENTAAR

Mina 9. detsember 2018 06:46
hakkasin puhtast huvist küsimustikku täitma. Katkestasin siis, kui tuli teade, et mingite meeste arvates peaks minu kaal olema 61 kg. Miks meeste, milliste meeste, kes nad on, palju neid on? Ja mis puutuvad siia mingid mehed, kui enese heaolu ja tervise pärast tahan kaalust alla võtta?
nähtud, tehtud 12. oktoober 2018 14:52
Proovisin seda dieeti. Maksad 9 eurot kopikatega, selle eest saad nädala menüü, aga konks on selles, et mida osta ja kuidas valmistada, saad iga päev kindlal kellaajal, s.o. siis järgmiseks päevaks ja nii iga päevakaupa. Kui soovid nädalamenüü korraga saada, maksad juurde. Põhiliselt on menüüs ühed ja samad toiduained ja valmistamine samuti. Salat, kanafilee või lõhefilee ja loomulikult joo vett, ilma selleta pole ühtki dieeti. Ei ole just tuumateadus, kuidas järgmine päev välja näeb, kui oled kolmel päeval ühte ja sama juttu lugenud. Sain aru, et loll saab kirikuski petta ja parim dieet on- õgi vähem.
Peter 12. oktoober 2018 18:33
Sinu õnn, et sa 9 euro eest omale tarkust said osta. Dieet - see on alati tahtejõus kinni. ALATI! Iga ülekaaluline teab, et kehakaalu alla saab imelihtsalt juurvilju, kala ja kanaliha süües. Supid, lahjad pudrud. Seemned, idud. Võtad juurde D-vitamiini, C-vitamiini. Jood puhast vett. Loobud suhkrust ja jahutoodetetst. Selleks pole mingeid imedieediretsepte vaja.
Aga varem või hiljem jõuab iga kaalulangetaja punkti, kus tahtejõust jääb puudu. Tahaks midagi "paremat". Ja mida väiksem tahtejõud, seda suurem kukkumine tuleb. Sageli loobumine.
Üldiselt ongi ju suur ülekaal (või ka hea füüsiline vorm) inimese tahtejõu väline marker. Need, kes võtavad ette pikki matkasid, mägironimisi, seikluseid ja aktiivreise (mitte pakettreise), on kõik saledad. Asi pole isegi mitte füüsilises võimekuses, vaid just tahtejõus - asi ette võtta ja lõpuni viia.
Aga hea uudis on see, et tahtejõudu on võimalik arendada, kuigi sageli on selleks vaja mingit tõuget, motivatsiooni, näiteks armumine vms.
Aga mõnikord ka lihtsalt nii, et inimene võtab ennast "kokku" ja ütleb - kas ma olengi nii kuramuse äpu, et ei suuda? Pean suutma ja tõestan selle ära. Endale, perele, sugulastele, sõpradele! Ja boonuseks saad omale uue elu - kergema, õnnelikuma, aktiivsema, tervema, enesekindlama. Pikema! Need boonused on seda ju väärt?
See ei maksa sulle midagi ja sa ei pea ka järgmise päeva menüüd ootama.
Peetrile 14. september 2019 08:14
Nähtud-tehtud kommentaar on informatiivne, sinu oma lihtsalt targutamine. Kui inimesel on suur ülekaal, siis ei saagi ta kusagile ronima minna. Sinu jutt on tervetele inimestele hea vormi säilitamiseks.
Lugeja 12. oktoober 2018 10:15
Aga see on ju tavaline praktika iga hambapasta, pesupulbri ja muu sellesarnase toote juures, ning keegi ei tee teist nägugi. Muude kaupade juures muud pettused. Kogu maailma majandus müüb ennast, ning kiirendab oma kasvu pettuste läbi saadava käibe ja raiskamise pideva suurendamise teel. Mida antud juhul müüakse on suhteliselt raske mõistra, aga keegi teenib ka siit kasumit.
Sulide aeg 12. oktoober 2018 08:14
Eesti riik muudab normaalse arstiabi järjest kättesaamatumaks ja samal ajal mahitab petistest soolapuhujate tegevust.
Kas seda nimetataksegi nüüd vabaduseks?
Elutarkus tuleb ikka aastatega 11. oktoober 2018 23:58
Õhtuleht hakkas ka viis aastat hiljem matsu jagama :) Mõni Õhtulehe toimetaja sai kogemata seda teada, kui hakkas uurima, et mis asi on dieetarstide liit :)