Eesti uudised

Ratas taunib Saarso sõnu Kõlvarti kohta: EKRE poliitikud tallavad jalge alla meie vaba riigi alusväärtusi (122)

Ohtuleht.ee, 11. oktoober 2018, 17:36
portree Tags: Jüri Ratas Martin Ahven
EKRE ridades riigikogusse kandideeriv Mart Saarso tegi sotsiaalmeedias rassistliku tooniga märkuse Mihhail Kõlvarti suunas, millele vastas taunivalt peaminister Jüri Ratas.

Saarso oli häiritud, et Kõlvart ei tahtnud Eesti riigilippu volikogu saali. Saarso kirjutas sotsiaalmeedias: "See asiaat on täiesti sobimatu sinna saali."

Samal teemal

Jüri Ratas rõhutas Facebookis, et Eesti vabariik on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele ning me ei saa oma saja-aastase riigi aluseid rakendada valikuliselt.

"Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liikmete väljaütlemised ründavad neid põhimõtteid üha raevukamalt, muutudes aina tigedamaks ja inimvaenulikumaks. Poliitikute argumentide asemel alandavad nad ametikaaslasi isiklikult ning inimeste ilmavaate asemel otsivad nad vigu igaühe eripärades," kirjutas Ratas.

"Mihhail Kõlvart on Tallinna elanike poolt suure toetusega enda esindajaks valitud ning ta töötab igapäevaselt linnavolikogu esimehena kõigi Eesti kogukondade nimel. Mihhail ega ükski teine Eestimaa elanik ei pea taluma isiklikke solvanguid oma päritolu, vanuse, soo või mistahes muu tunnuse pinnal."

"Eesti vabariigi põhiseaduse paragrahv 12 rõhutab, et kõik me oleme seaduse ees võrdsed. Põhiseadus ei luba kedagi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu. Samu põhimõtteid rõhutab Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest kõigile Eestimaa rahvastele. Mul on võimatu mõista käitumist, millega EKRE poliitikud tallavad jalge alla meie vaba riigi alusväärtusi," lisas Ratas.


EKRE esimees Mart Helme ütles ERRile, et ta pole Saarso postitust küll lugenud, kuid leiab, et Kõlvart käitus valesti. "Eesti riigilipp sobib igale poole." Ta märkis, et pole Saarsoga postituse teemal vestelnud.

Kõlvart ise ei soovinud teemat kommenteerida, öeldes, et on lipu teemal oma kommentaarid juba jaganud.

Lipusaaga sai alguse augusti lõpus, mil Reformierakonna fraktsioon esitas eelnõu, et Tallinna linnavolikogu saalis oleks alaliselt riigilipp. Volikogu esimees Kõlvart tagastas eelnõu põhjendusega, et suurele lipule pole saalis ruumi. Kõlvart ütles ka, et lipule parema asukoha leidmiseks on pöördutud eksperdi poole. 

122 KOMMENTAARI

o
Oh hullu küll pojake 12. oktoober 2018, 19:45
..või nemad ei lase Sul riigiga mängida, nagu ise tahad? Ja tead juura, mina viskan ka Sulle märtsis kaikaid kodaratesse ja hulgi kohe.Teilt armuande oodata, oleks vist targem porialla pugeda.
b
bilderberglane 12. oktoober 2018, 12:26
ja Eesti müügimees räägib vabast Eestist
Loe kõiki (122)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee