Melania Trump oma Aafrika-reisil Egiptuse püramiidide juuresFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 11. oktoober 2018 16:35
USA esimene leedi Melania Trump andis Aafrikas viibides ABC Newsile intervjuu, milles rääkis sellest, kuidas temast sageli väga halvasti räägitakse. Samuti ei usu esileedi, et kõik Valge Maja töötajad on tema abikaasa poolt.

Melania Trump külastas Aafrikat üksi, kaasas küll saatjad ja meeskond, kuid ilma abikaasa Donaldita. Ta rääkis reporter Tom Llamasele oma kampaaniast „Be Best“ („Ole parim“ ingl. k.), mis keskendub küberkiusamise vastu võitlemisele. Melania sõnul on tal väga valus kogemus õela kiusamisega endalgi ette näidata.

„Ma võiks öelda, et ma olen kõige kiusatum inimene maailmas,“ räägib esileedi. Kui Llamas palub tal täpsustada, sõnab ta: „No üks kõige kiusatumaid. Kui te nüüd tõesti vaataksite, mida inimesed minu kohta räägivad.“

Eelmisel kuul ilmus New York Timesis anonüümne artikkel kelleltki, kes on Valge Maja kõrge töötaja ning kes rääkis oma loos, et on osa suurest n-ö vastupanuliikumisest Trumpi vastu. President sellele mõistagi positiivselt ei reageerinud, sõimates anonüümset autorit reeturiks. Kui Llamas uurib, kas Valges Majas on endiselt ebakindlust, vastab Melania Trump jaatavalt, et presidendi valitsuses on inimesi, keda ei saa usaldada. „Kogu aeg peab ettevaatlik olema,“ ütleb ta.

Melania kinnitab, et on oma mehega neist isikutest, keda ta usaldusväärseks ei pea, ka rääkinud. Siiski on tal enda kohustuste ja toimetustega liiga palju tegemist, et jõuaks veel mehega kuigi pikalt riigivalitsemisest rääkida.

Llamase küsimusele, kas Melania ootab ka pikisilmi Trumpi võimalikku järgmist ametiaega, kokku siis veel kuut aastat esileedina, ei taha proua Trump esiti väga vastata. „Ma toetan seda, mida iganes mu mees otsustab,“ sõnab ta - pisut üllatav lause, arvestades seda, et traditsiooniliselt on esimest ametiaega istuv president alati oma parteid järgmistelgi valmistel esindanud. Melania Trumpi vastus jätab justkui mulje, et tema abikaasa polegi selles päris kindel.

„Kuid teie ise, kas teie ootate seda?“ kordab ajakirjanik. „Ma naudin seda,“ vastab Melania rahulikult. „Naudin elu Washingtonis ja Valges Majas.“