EBAPOPULAARNE: Baieri liidumaa praegune peaminister Markus Söder (51) on CSU kandidaat peaministri kohale 14. oktoobri valimistel. Temaga ei ole aga küsitluste andmetel rahul koguni 64% vastanutest. Rahulolematus kajastub ka tema portreega valimisplakatite rikkumises. (Aadu Hiietamm )

Saksamaal oodatakse suure põnevusega pühapäeval Baieri liidumaal toimuvate kohalike valimiste tulemusi, sest seal aastakümneid edukalt esinenud Kristlik-Sotsiaalset Liitu (CSU)  ähvardab ajalooline läbikukkumine. Avaliku arvamuse küsitluste tulemused lubavad CDU-le vaid 34% häältest. See on koguni 14,7% vähem kui eelmistel valimistel viis aastat tagasi. 

CSU on liidukantsler Angela Merkeli juhitava Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) Baieri liidumaal tegutsev sõsarpartei. Partei läbikukkumine 14. oktoobri valimistel mõjutaks kindlasti negatiivselt ka Merkeli valitsust ning tema positsiooni CDU juhina.

Seni Baieri liidumaal tavaliselt ainuvalitsenud CSU-l tuleb pärast valimisi kindlasti otsida koalitsioonipartnerit. Halvimal juhul osutub koguni võimalikuks valitsuskoalitsiooni moodustamine ilma CSU-ta. 

Reedel käis Münchenis CSU kampaaniaüritusel praegust Baieri liidumaa peaministrit Markus Söderit toetamas Austria liidukantsler Sebastian Kurz. 

Jaga artiklit

13 kommentaari

!
!!!  /   12:04, 13. okt 2018
Kui uussakslasi, neid musti kräsupäisid ning kõrbepoegi saab veel mõned miljonid juurde, siis saab mamma Merkel ka piisavalt uusi hääli juurde. Et paremini võimul püsida.
M
Meie, Saksa DV-st  /   11:57, 13. okt 2018
olime siis juba hädas selle tüdrukuga. Igale poole toppis oma nina.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis