Poliitika

Jüri Ratas: rahapesu tõkestamine on meie selge prioriteet (1)

Kristel Veerus, 11. oktoober 2018 13:49
Peaminister Jüri RatasFoto: Robin Roots
Peaminister Jüri Ratas ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et ehkki Eestis on Baseli rahapesuvastase indeksi järgi väike rahapesuoht, jätkub töö selle tõkestamiseks.

Baseli instituut avaldas tänavuse rahapesu ja terrorismirahastamise ohuindeksi tabeli. Värskete andmete põhjal selgub, et Eesti on võrreldes mullusega tõusnud ühe koha võrra ja asub nüüd teisel positsioonil. Eestil on indeksis hindeks 2,73 punkti, kus madalam punktiarv vastab väiksemale rahapesuohule. 

Samal teemal

Jüri Ratas kinnitas, et rahapesu tõkestamine on Eesti selge prioriteet. "Oleme pööranud rahapesu tõkestavate meetmete tugevdamisele tõsist tähelepanu ja karmistame reegleid veelgi. Eesti finantssektorit on finantsinspektsiooni, rahapesu andmebüroo ja prokuratuuri koostöös väga palju korrastatud ja selle töö tulemusel on Eestis rahapesu risk madal. Seda näitab ka Eesti kõrge teine koht Baseli rahapesuvastases indeksis," sõnas Ratas.

Järgmisel nädalal arutab vajalikke muudatusi rahandusministeeriumi juures tegutsev valitsuskomisjon, mis esitab oma ülevaate koos konkreetsete ettepanekutega valitsusele oktoobrikuu lõpuks. "Lisaks otsustasime möödunud nädalal tellida Danske panga Eesti filiaaliga seotud asjaolude hindamiseks sõltumatu raporti." ütles peaminister.

Samal teemal

11.10.2018
ÕL VIDEO | Riigi peaprokurör: Danske juhtumi uutest asjaoludes saame rääkida aasta lõpus
11.10.2018
GRAAFIK | Eesti on Baseli rahapesutabelis heal kohal