Poliitika

Pillak: Tallinna lasteaednike palk peab tõusma aasta alguses 

Toimetas Kristel Veerus, 11. oktoober 2018 10:50
Õnne PillakFoto: Stanislav Moškov
Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Õnne Pillak saatis abilinnapea Vadim Belobrovtsevile ettepaneku tõsta 2019. aastal lasteaiaõpetajate ja õpetajate abide palkasid 1. jaanuarist. Pillak leiab, et sarnaselt kooliõpetajatele väärivad ka lasteaiaõpetajad ja nende abid palgatõusu aasta alguses, mitte aasta teises pooles, nagu see on praegu.

"Järgmise aasta alguses tõuseb üldhariduskoolide õpetajate palk 1150-lt eurolt 1250-le eurole ehk ca 9%. Tallinnas on üldhariduskoolide õpetajate ja lasteaiaõpetajate miinimumtöötasud võrdsustatud ning ma ei näe ühtegi põhjust, miks peaks koolide ja lasteaedade pedagoogide palgatõus olema pooleaastase vahega,“ ütleb Pillak.

Pillaku sõnul on lasteaiaõpetajate ja õpetajaabide palkade tõstmine 1. jaanuarist võimalik, kui on olemas tahe. „Vaja on, et lisaks riigilt saadavale toetusele eraldaks Tallinn omalt poolt 2019. aasta linnaeelarvest selleks vajalikud lisavahendid," selgitab Pillak.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees saatis Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevile eile ettepaneku kavandada 2019. aastal Tallinna lasteaiaõpetajate ja õpetajaabide palgatõus aasta algusesse ja ootab temalt 24. oktoobriks vastust, kas ta toetab seda ettepanekut ja võitleb selle elluviimise eest või mitte. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee