Krimi

FOTOD | Tallinna kesklinna ärikeskuses käisid jälle vargad (3)

Liis Vaksmann, 11. oktoober 2018, 12:57
 Liis Vaksmann
Tallinna kesklinnas asuvas Pro Kapitali ärikeskuses käis kolmapäeva õhtul jälle varas, kes sai saagiks nii kassadest võetud raha kui kaasa haaratud riideid. Müüjad on juhtunust šokis.

Alles esmaspäeva õhtul langes Tallinna kesklinnas Narva maanteel asuv Pro Kapitali ärikeskus varguse ohvriks, kui õhtusel ajal tühjendati maja keskel paiknevat lilleäri, kohvikunurka ja rõivapoodi. Nii juhtus ka sel korral.

"Tegelikult on oht varguse ohvriks sattuda siin kõikidel poodidel, ka üleval paiknevatel kontoritel," arutleb müüja. "Sest keegi ei tea, mis siin nädalavahetustel toimub. Keegi peaks ikka olema valves, kui tööpäev lõppeb ja ka nädalavahetustel. See lahendaks praeguse olukorra," leiab ta.

"Päeval saab majja ju ilusti sisse tulla ja kui pahade kavatsustega inimesel on asi teada, kus miski on, siis võib ta end kuhugi ära peita ning hakata tegutsema ajal, kui väljas on pimedaks läinud ja kedagi majas enam liikumas pole. Seega peaks maja sulgemise ajal kohal olema turvamees, kes saab millegi kahtlase nägemisel kohe tegutseda." 

Riidepood langes sel korral suurema varguse osaliseks kui läinud korral. "Jalanõud, pesu, päevitusriided, sokid, põlvikuid. No kõike on võetud, mis on kätte saadud ja muidugi vahetusraha," loetleb riidepoe müüja varastatud kaupa. "Ma tulin just uksest sisse ja avastasin, et on vargad käinud ja kutsusin politsei välja. Mis see kahju kõik kokku võiks olla, ma öelda ei oska."

Kui esmaspäeva õhtul püüti ainult poe kassat lahti kangutada, mis tõi vargale saagiks veidi üle 50 euro, siis sel korral võeti kaasa terve kassasahtel. "Terve sahtel viidi minema. Nad panid kassajuhtme veel pistikusse sisse ja see näitab vaid seda, et seekord on neil rohkem aega olnud," leiab müüja. "Igatahes on see läbimõeldud tegutsemine."

Pro Kapitali ärimaja majahaldur Indrek Vahtra selgitas, et rohkem kui pool aastat tagasi tehti majas tegutsevatele äridele teatavaks otsus, mille kohaselt kaob majast mehitatud valve ning selle asemel paigaldatakse üldine valvesüsteem.

Selle aja jooksul pole aga kolm äri, mis on tänaseks päevaks sattunud kahek korral varguste ohvriks, suutnud enda poolt midagi ette võtta, et oma ärisid pikanäpumeeste eest kaitsta.

3 KOMMENTAARI

s
sellepärast 11. oktoober 2018, 14:43
käivadki vargad, kui lehed pasundavad et turvasid pole ja keegi liiga ei tee kui tahad tulla vargile, ühesõnaga, olge lahked päevad on pro kapitalis.
õ
Õhtuleht vangi panna pajatas siin kõigile kaameraid pole valvett pole 11. oktoober 2018, 13:50
H
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee