Foto on illustreeriv (Heiko Kruusi)

Sarivaras rüüstas Tallinna kandis viimastel aastatel Toyota Land Cruiserite tagavararattaid ning tükk aega ei õnnestunud politseil teda tabada, kuni korraldati tavatu operatsioon: mitme seda marki auto ratastesse peideti raadiosaatjad.

2016. aasta hakul vallandus Eestis ja iseäranis Tallinna magalarajoonides spetsiifiline varguste laine, vahendas ERRi uudisteportaal. Veljevargad näppasid öisel ajal majade ette pargitud autode tagavararehve – alati just ühte kindlat marki.

"Kuna me tuvastasime oletuslikult kõige levinumad kohad, kus need sõidukid varguste ohvriks langevad, siis meil oli võimalik sinna paigaldada pettemanöövriks mõned sõidukid, mis olid varustatud sellise andurite süsteemiga, kus juhul, kui see varutagavararehv eemaldatakse, saab politsei kohe signaali," selgitas BTA kahjukäsitluse osakonna juhataja Kätlin Liebert "Pealtnägijas".

Politsei jõudis lõpuks kurjategijate jälile ja suundus oma jõududega ühte Tildri tänava garaaži, kust leiti hulk autovaraste eritehnikat, sealhulgas nn auto pikendusvõtmeid ja muid asju.

Jaga artiklit

16 kommentaari

K
küsimus politseile  /   00:29, 13. okt 2018
mitmele kannatanule vastasite, et menetlust ei alustata või on lõpetatud. kas ilma kindlustusfirmadeta oleksite ennast liigutanud?
K
Kõik käib läbi rahakoti.  /   22:33, 11. okt 2018
Kummaline mulje jäi sellest loost... alles siis kui kindlustusfirma hakkas sügelema ja pakkus politseile variandi kuidas võiks päti tabada hakkasid asjad liikuma. Kas politseil ilma kindlustusfirmata polnud võimekust säärane operatsioon läbi viia, või oli tegemist suhtumisega, et palk tiksub ju niikuinii. Kindlustusel hakkasid tekkima kahjud, siis kahjukandja hakkas imekiiresti tegutsema ja tõmblema.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis