Krimi

VIDEO | Politsei tabas sadadelt autodelt rehve varastanud mehe tavatu operatsiooniga (16)

Ohtuleht.ee, 10. oktoober 2018 22:33
Foto on illustreerivFoto: Heiko Kruusi
Sarivaras rüüstas Tallinna kandis viimastel aastatel Toyota Land Cruiserite tagavararattaid ning tükk aega ei õnnestunud politseil teda tabada, kuni korraldati tavatu operatsioon: mitme seda marki auto ratastesse peideti raadiosaatjad.

2016. aasta hakul vallandus Eestis ja iseäranis Tallinna magalarajoonides spetsiifiline varguste laine, vahendas ERRi uudisteportaal. Veljevargad näppasid öisel ajal majade ette pargitud autode tagavararehve – alati just ühte kindlat marki.

"Kuna me tuvastasime oletuslikult kõige levinumad kohad, kus need sõidukid varguste ohvriks langevad, siis meil oli võimalik sinna paigaldada pettemanöövriks mõned sõidukid, mis olid varustatud sellise andurite süsteemiga, kus juhul, kui see varutagavararehv eemaldatakse, saab politsei kohe signaali," selgitas BTA kahjukäsitluse osakonna juhataja Kätlin Liebert "Pealtnägijas".

Politsei jõudis lõpuks kurjategijate jälile ja suundus oma jõududega ühte Tildri tänava garaaži, kust leiti hulk autovaraste eritehnikat, sealhulgas nn auto pikendusvõtmeid ja muid asju.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee