Politsei tühistas kiiruskaamerate uuendamisega seotud vea tõttu 241 trahviteadet, mis määrati septembris.

Nimelt uuendas maanteeamet 35 kiiruskaamera tarkvara, kuid selle käigus tekkis kiiruse laiendmääramatuse viga, mis puudutas 35 kaamerat. „Seetõttu said trahviteate liiklejad, kes sõitsid tavapärasest trahvi piirmäärast 1 km tunnis aeglasemalt,“ ütles maanteeameti piirkondliku liikluskorralduse talituse juhataja Erkki Vaheoja. „Praeguseks on puudus kõrvaldatud.“

Politsei- ja piirivalveamet kontrollis üle kõik nendest kaameratest 11.–13. septembrini saabunud juhtumid. „241 trahviteadet tühistati ning juhtidele on vastav teave edastatud. Rohkem trahve tühistamisele ei lähe, sest laiendmääramatus on korras,“ ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Seiko Kuik Õhtulehele.

„Need hoiatustrahvid, mis on vigaste trahviteadete tõttu juba laekunud, tagastame maksja kontole," ütles PPA liiklusmenetlusteenistuse vanem Toomas Kaarepere.

Uuendusega vahetati aegunud tarkvara välja uue vastu, mis muuhulgas võimaldab näiteks fikseerida ka punase fooritule eirajaid. 

Jaga artiklit

5 kommentaari

L
Lahe värk  /   01:30, 13. okt 2018
kas te saate aru , mõõdikud paigaldab ja taatleb Maanteedeamet , trahvid määrab politsei. Kui politsei mõõtis vale taatlusega kiirust , pidi astuma hr. Küüt tagasi pol.ameti juhi kohalt. Nüüd ei astu keegi Maanteedeametist tagasi selle vea tõttu, kusjuures oli kannatajaid oli sadades. Meedia, miks jõllate ?
T
taastus  /   10:38, 11. okt 2018
teeme teist kõigist eirajad ei mingit taastamist,maa tuleb täita rahaga

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis