Eesti uudised

Kohus usub paberit: kui insulti pole kirjas, pole seda olnud (10)

Juhan Haravee, 10. oktoober 2018 20:30
TERVIS HALVENES: Maikuus kõndis Alexander Yakimenko kohtusaali veel omal jalal. Suvel jäi ta aga terviseprobleemide tõttu ratastooli.Foto: Robin Roots

Esmaspäeval astus Harju maakohtu ette kohtumeditsiini ekspert. Kohus tahtis saada selgust, mitu insulti on vanglas läbi põdenud aasta ja kolm kuud vahi all viibinud 76aastane Alexander Yakimenko, kes mullu turvamehi tulistas. Kaitsja arvates pole tema põdur klient ei kohtu- ega vanglakõlblik.

Prokuratuur süüdistab kunagist siseministeeriumi relvameistrit mullu 2. juulil kella 11 paiku tehtud mõrvakatses, kui pensionär tulistas Tallinnas Liinivahe 17 mahajäetud majas püstolist Makarov kaht häireteate peale kohale saabunud turvameest. Prokuratuuri hinnangul pole kahtlust, et süüdistatav soovis talle peale sattunud ametimehi tappa. Yakimenko pole end süüdi tunnistanud – kui, siis ainult selles, et läks omavoliliselt mahajäetud majja. Relva kasutamist vanur ei eita, kuid on eeluurimisel ja kohtus kinnitanud, et tegi seda vaid hirmust oma elu pärast.

Kohus hakkas Yakimenko süüdistust arutama tänavu mais. Juuni lõpus toimunud kohtuistungil määras kohus advokaadi taotlusel talle meditsiinilise ekspertiisi, et saada selgust, kas eakas mees on üldse võimeline kohtuistungitel osalema ja süüdimõistmise korral karistust kandma. 21. mail, vaid kuus päeva pärast  kohtuprotsessi algust, tabas Yakimenkot vanglas insult.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.12.2018
Riigikohus teeb Savisaare süüasjas olulise otsuse
07.12.2018
Turvamehi tappa püüdnud vanur mõisteti 15 aastaks vangi
30.10.2018
Riigikohus asub arutama Savisaare võimalikku kohtu alt vabastamist
17.10.2018
Tallinna Sadam ähvardab nurjata Savisaare kohtuasja

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee