Foto: FANi turvakaamera salvestis
Toimetas Greete Kõrvits 10. oktoober 2018 20:32
Peterburis asuv kurikuulus nn trollivabrik, Venemaa infosõja esiliin, sattus teisipäeva varahommikul süütamise ohvriks, kui keegi seni tabamata isik viskas nende kontori aknasse süütepudeli.

Rünnak leidis aset kell 3 varahommikul ning hoones viibis vähemalt üks töötaja, vahendab Moscow Times. Majas töötava agentuuri FAN turvasalvestiselt on näha, kuidas ühes tühjas kontoriboksis lahvatavad leegid ning seejärel põgeneb ruumist kontoris üksinda töötanud naisterahvas.

Agentuuri peatoimetaja usub, et rünnak on seotud FANi tegevusega.

FAN (ФАН, Föderaalne Uudisteagentuur) on Kremli infosõja üks peakeskusi, mis eelmisel aastal end meediakontserniks kuulutas. Selle alla kuulub 16 veebilehte, mis igal kuul koguvad pahaaimamatutelt külastajatelt kokku enam kui 30 miljonit klikki. Trollifarmi juhiks arvatakse olevat Vene miljardär Jevgeni Prigožin, keda ühtlasi tuntakse hüüdnimega „Putini kokk“. Prigožin ja veel 12 venelast said sel aastal USA eriprokurör Robert Muellerilt süüdistuse USA 2016. aasta presidendivalimistesse sekkumises.

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

värisege, ekre trollid ja juhid! 11. oktoober 2018 14:49
teie vabrikul õp p pole ka enam kaugel!
igal o i. n a l on ükskord oma mihklipäev 11. oktoober 2018 14:34
Eesti paremäärmuslaste ussipesale tehakse demokraatlikum lõpp - kõik need Eesti riigi õõnestajad, olgu need siis palgalised kommijad, nende poliitinstruktorid või selle trollivabriku juhid, need
- EESTI RIIGI ÕÕNESTAJAD ANTAKSE VÕÕRRRIIGI HEAKS TÖÖTAMISE EEST st RIIGIREETMISE EEST KOHTU ALLA!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS