Poliitika

Keskerakond läheb riigikogu valimistele loosungiga: „Õiglane riik kõigile!“ (65)

Toimetas Marvel Riik, 10. oktoober 2018 12:27
Jüri Ratas tutvustamas Keskerakonna loosungit 2019. aasta riigikogu valimistel.Foto: Marvel Riik
Peaminister Jüri Ratas ja Keskerakonna esimees märkis hüüdlause esitlusel, et mitmed varasemad valitsused pole piisavalt seisnud Eesti inimeste heaolu eest. „Meie tahe on ehitada õiglast riiki kõigile Eestimaa inimestele, sõltumata soost, vanusest, rahvusest või elukohast,“ rõhutas Ratas.

Ratas selgitas, et õiglane riik seisab Keskerakonna nägemuses iga lapse, perekonna ja eaka eest, tööinimeste ja ettevõtjate eest. „Õiglane riik tagab oma inimestele kättesaadava arstiabi, kodulähedase ja kvaliteetse hariduse, väärika palga ja pensioni ning toetab kohalikku elu ja maapiirkondade arengut, sest kogu Eesti peab elama.“

Samal teemal

Keskerakonna valimisprogrammi fookuses on majanduskasv, selle jõudmine kõigi inimesteni, üleliigse ja ettevõtjaid takistava bürokraatia kaotamine, perede toetamine, eakate toimetulek, omastehooldus ja hoolekanne ning keskkonnakaitse.

Kui Ratasel paluti kommenteerida Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu, kes koostab Keskerakonna valimisprogrammi riigikaitse peatükki, sõnu, et erakonna keskseks lubaduseks saab sõjaväestatud piirivalve taastamine nii, et ajateenijad suunatakse pärast sõduri baaskursust piiripraktikale ehk reaalselt piiri valvama, vastas erakonna esimees, et see oli Riisalu enda mõte. „Kas see saab olema meie platvormis täpselt sellisel kujul, siis vaevalt päris üksüheselt sellele,“ rääkis Ratas.

Keskerakonna lõplik valimisplatvorm kinnitatakse järgmise aasta jaanuaris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee