Vanaema lapselapsega. Pilt on illustratiivne. (Pixabay.com)

Vanaema võitles oma lapselapse eest riigikohtuni välja. Naine ei teadnud, et ta konkureeris lapsendajatega, ning poiss lapsendatigi keset kohtuprotsessi.

Ursula (47) tütar Anu sai 19-aastasena lapse, kellega ta oma nooruse ja kogenematuse tõttu väga hästi toime ei tulnud, kirjutab Eesti Ekspress. Kohus võttis Anult vanemlikud õigused ära ning lapse eest tahtis hoolitsema hakata tema vanaema, kuid paraku anti laps kohtuprotsessi käigus juba uude peresse. Seda seetõttu, et Ursula nägemuses oleks laps pidanud siiski Anule jääma, tema aga oleks hakanud abiks käima.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Jaga artiklit

62 kommentaari

M
Mhh  /   23:52, 10. okt 2018
Artiklis oli juttu, et ei otsitudki rohkem lähisugulasi. Väideti, et ema ei saanud hakkama, et kodu polnud korras. Võibki keeruline olla kogu beebitralli juures ka koristada. Võib-olla oli emal ka sünnitusjärgne depressioon? Ei tasu arvata, et seda märgatakse. See ei huvita kedagi. Igal juhul on lapsel oma ema juures kõige parem, isegi siis kui kellelegi tundub, et ei saa hakkama. Ükski võõras ei
saa panna "diagnoosi", et puudub emainstinkt, nagu oli artiklis kirjas. Vanaema ilmselt poleks osanud aimatagi, et see lugu triivib. Selge on see, et ametnikel ei tohiks olla sellist õigust teiste inimeste elu üle niiviisi otsustada. Mind kasvatas isa, saime hakkama nagu oskasime ja ma olen selle eest ääretult tänulik. Mõni ametnik oleks ka ehk arvanud, et lapsel oleks olnud parem täiuslikus kasuperes.
P
paula  /   16:57, 10. okt 2018
Olen ise sama asja läbi elanud ja vöin ka öelda,et lapselapsele oli kohe kasupere otsitud,siis olid veel vanematel öigused olemas.Kohtutee kestis pea 3 aastat ja kaotajaks sain ikka,sest ametnikud ja kohtunik olid ühes paadis Eestis käibki laste müümine.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis