Eesti uudised

Purjuspäi ettearvamatu: 19aastast noorukit kahtlustatakse autoröövis (10)

Arvo Uustalu, 9. oktoober 2018 22:50
LÜHIKE SÕIT: Auto röövinud pidulisel jäi sõit lühikeseks. Foto on illustratiivneFoto: Robin Roots
Võrumaal pöidlaküüti palunud noormees tungis sõitu pakkunud juhile kallale ja röövis auto. Üheksa kilomeetrit eemal tegi nooruk avarii ning politsei nabis ta kinni

Eelmise pühapäeva varahommikul võttis 63aastane mees Võrumaal Rimmi külas legendaarse Triinu baari juures lahkelt oma Volkswagenisse noormehe, kes soovis sõita 35 kilomeetri kaugusele Õrusse. Valgamaal Sarapuu bussipeatuses palus noormees sohvril hetkeks peatuda, lõi teda sõidutanud meest, istus ise rooli ja põgenes.

RÖÖVIS AUTO: Kurjategija lõi sohvrit Sarapuu peatuses ning põgenes tema autoga. Foto: Aldo Luud

Lõbusõit jäi lühikeseks

Kannatanu helistas kohe politseisse. Ärandatud avariiline sõiduk leiti samal hommikul Restu külast ning selle juures peeti kuriteos kahtlustatavana kinni 19aastane noormees. Ei tea, kas noor pätt oligi nii loll, et reetis oma sihtkoha kannatanule, kuid Restu bussipeatuse juurest viib tõesti kruusatee Õru alevikku. Iseasi, et Rimmi külast saanuks Õrusse palju otsemat teed. 

Kas noormees peeti kinni suurel maanteel või kruusateel, politsei praegu ei avalda. „Kriminaalmenetlus peab selgitama, kes oli autoroolis õnnetuse hetkel ja kus see täpselt juhtus,“ märgib politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ragne Keisk. Lõhutud Volkswagen anti õigele omanikule tagasi.

ISTUS AUTOSSE: Kahtlustatav istus autosse Triinu baari juures. Foto: Aldo Luud

Triinu baar on avatud varaste hommikutundideni. Baarist öeldi Õhtulehele, et ööl vastu pühapäeva oli maja pilgeni rahvast täis ning külalisi oli seal koguni Tallinnast. Kliendid olid rahumeelsed.

Üks Õru elanik aga märgib: „Sellises vanuses kaake on meil kahjuks olemas küll ja suvel marutasid nad siin parasjagu.“

Viimati karistatud röövi eest

Autoröövis kahtlustatav noormees on varem korduvalt kriminaalkorras karistatud, viimati röövimise eest. Lõuna ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Valdo Gerassimovi sõnul taotles ta mehe vahistamist, kuna kahtlustatava puhul esineb reaalne oht uute kuritegude toimepanemiseks, eriti kui seda võimendab alkohol. 

„Noormehe käitumismuster näitab, et alkoholi tarvitanuna muutub tema käitumine ettearvamatuks, sellel puudub igasugune loogiline seletus ning püsib oht, et ta paneb toime uusi, esmajoones varavastaseid kuritegusid, millega võib tõenäoliselt kaasneda vägivald,“ põhjendas ta. 

Kohtu loal võetigi kahtlustatav kuni kaheks kuuks vahi alla. Röövis kahtlustataval noormehel puuduvad ka autojuhiload. 

VIIMANE PEATUS: Restu külas peeti avarii teinud röövis kahtlustatav kinni. Foto: Aldo Luud

Ka 2002. aasta veebruaris toimus samas kandis autorööv. Restust nelja kilomeetri kaugusel asuvas Sangastes peatasid toona kolm noormeest tumepunase Ford Mondeo ja ütlesid juhile, et tahavad sõita Tagulasse. Tütre juurest koju kiirustanud mees sellega ei nõustunud, mispeale lõid hääletajad talle mitu korda rusikaga näkku ja tõmbasid ta autost välja. Politsei leidis katusele paiskunud Fordi hiljem Vähero-Lauküla tee 11. kilomeetril kraavist. Pättidel õnnestus teel püsida vaid paar kilomeetrit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee