Eesti uudised

Häirekeskus: antud juhtumi puhul oleks saanud toimida teisiti

Tänaval kukkunud naine jäi rohkem kui pooleks tunniks abita (42)

Annika Erg, 9. oktoober 2018, 19:08
Valgas pidi tänaval kukkunud vanem naisterahvas kiirabi saabumist ootama üle poole tunni.

"Fotol olev vaatepilt kestab juba oma poole tunni jagu: vanem naisterahvas arvatavasti kukkus ja enam omal jalal edasi liikuda ei suuda. Tänase jaheda ilmaga maas istuda ja oodata praeguseks juba üle poole tunni saabuvat abi," kirjeldas häiritud pealtnägija valgalaste Facebooki grupis. "Naabruskonnas elavad, mööduvad inimesed on mitmeid kordi kiirabisse helistanud ja siiani pole abi saabunud. Hirmutav ja vihaleajav on midagi sellist abitult kõrvalt vaadata. Nagu näha siis lisaks sünnitusabi puudumisele ei saa kohalikud ka murdude ega muude terviserikete puhul mõistliku aja jooksul abi. Eks ootame ja külmetame, kuni keegi leiab aega tulla. Häbiväärne."

Pealtnägija sõnul istus kogukam naisterahvas autoteel ja tema ümber oli kokku kolm inimest: kaks naist, kellest üks proovis kannatanud toolile istuma saada, et ta maas ei külmetaks, ja üks vanem meesterahvas. "Kahjuks neil tõstmine ei õnnestunud ja oodati veel 20 minutit edasi."

Häirekeskuse pressiesindaja ütles Õhtulehele, et Valgas Jakobi tänaval toimunud õnnetusest teatatati esmaspäeval kell 13.51. Teade registreeriti B-prioriteediga, mis tähendab väljakutset, kui abivajaja seisund ei ole erakorraline ning puudub oht abivajaja elule või meditsiiniteade pärineb isikult, kes ei oska anda abivajaja seisundi kohta mingit teavet.

"Kõne hetkel olid mõlemad Valga kiirabibrigaadid hõivatud teiste väljakutsetega ja häirekeskuse tööpraktika näeb ette esimese lähima kiirabibrigaadi saatmise. Antud juhul, asus esimene vaba lähim kiirabibrigaad Tõrvas ja neile edastati see teade viivitusteta," selgitas häirekeskuse pressiesindaja Heiko Leesment.

Kiirabi jõudis abivajajani kell 14.27 ehk 34 minutit pärast väljakutset, mitte 50, nagu väidetakse sotsiaalmeedias.

"Oleme juhtunut analüüsinud ja tuvastanud, et antud juhtumi puhul oleks saanud toimida teisiti. Näiteks kell 14.15 kaasata väljakutselt vabanenud Valga kiirabibrigaadi, kuid seda ei tehtud. On tõenäosus, et kiirabi oleks siis võinud jõuda abivajajani umbes kümme minutit varem. Mul on väga kahju, et meie ametniku tähelepanematus inimese ooteaega pikendas," kommenteeris häirekeskuse kommunikatsiooniosakonna juhataja Sigrid Karu.

"Kinnitan, et häirekeskus teeb igapäevaselt tööd selle nimel, et abi jõuaks võimalikult kiiresti abivajajani. Oleme juhtunu teemal kollektiivis vestelnud ja teeme omalt poolt kõik, et sellistes olukordades olla tähelepanelikumad," lisas Karu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee