Maailm

USA saadik ÜROs astus ootamatult tagasi (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 9. oktoober 2018 17:31
President Trump ja Nikki Haley septembris ÜRO PeaassambleelFoto: EPA / Scanpix
Nikki Haley, USA saadik ÜROs, astus ootamatult tagasi, vahendab ABC News. President Donald Trump võttis saadiku lahkumisavalduse vastu.

Haley on ÜROs töötanud pisut üle pooleteise aasta. Ametisse jääb ta siiski veel selle aasta lõpuni. Lahkumisavalduse esitas ta otse presidendile, välisminister Mike Pompeole ja rahvusliku julgeoleku nõunikule John Boltonile tuli tema lahkumine üllatusena. President sõnas, et on Haleyga väga rahul ja tal on kahju, et naine soovib lahkuda, kuid tema sõnul soovis Haley aja maha võtta.

Samal teemal

Haley ise sõnas: „See töö on elu suurim au. Nüüd Ühendriike austatakse. Teistele riikidele ei pruugi ehk meeldida see, mida teeme, aga nad austavad seda, mida teeme.“

46aastase Nikki Haley sünninimi on Nimrata Randhawa, ta vanemad on pärit Indiast. Nikki on juba lapsest saati tema hüüdnimi olnud, karjääri tehes on ta samuti eelistanud ameerikapärasemat nimevarianti. Haley õppis Clemsoni ülikoolis raamatupidamist ning töötas raamatupidajana oma ema rõivafirmas. Ta on kauaaegne poliitik, alustades oma koduosariigi Lõuna-Carolina esindajatekojas ning töötades 2011. aasta jaanuarist 2017. aasta jaanuarini Lõuna-Carolina kubernerina. 2017. aasta 24. jaanuarist on ta Ühendriikide saadik ÜROs.

Nikki Haley kuulub vabariiklaste parteisse. Ta on abielus sõjaväelase Michael Haleyga. Ta järgib nii oma metodistist abikaasa kui ka vanemate usu sikhismi pühasid, ent peab end ennekõike kristlaseks. 2014. aastal võttis ta koos mehega ette palverännaku sikhide Kuldsesse Templisse. Neil on kaks last.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee