Riigid on esitanud oma filmid kandideerima parima võõrkeelse filmi  Oscari auhinnale. Tänavu esitas oma linateose 87 riiki. Möödunud aastal oli võistlejaid 92. Esitatud filmide hulka kuuluvad ka Veneetsia festivali võitnud Mehhiko film „Roma” ja Cannes'i festivali võitnud Jaapani linateos „Shoplifters”, kirjutab The Hollywood Reporter.

Esmakordselt on filmi esitanud ka Malawi ja Nigeeria. Esitatud on ka juba kõrgelt hinnatud filme, näiteks Alfonso Cuaroni „Roma”, millele oodatakse ka parima kaameratöö auhinda. Jaapanist pärit Kore-eda Hirokazu „Shoplifters” võitis aga juba Cannes’i filmifestivalil kuldse palmioksa. Poola esitatud Pawel Pawlikowski film „Cold War” võitis Cannes’is parima režisööri auhinna ning Liibaboni Nadine Labaki film „Capernaum” sai Cannes’is kolmanda auhinna.

Kuna esitatud filmid ei pea olema riigikeelsed, on näiteks Ühendkuningriigid esitanud Rungano Nyoni filmi „I Am Not a Witch”, mis on filmitud Zambias ega ole ingliskeelne.

Nominendid teatatakse 22. jaanuaril ja auhindade gala toimub 24. veebruaril.

  • Afghanistan, "Rona Azim’s Mother", Jamshid Mahmoudi
  • Alžeeria, "Until the End of Time", Yasmine Chouikh
  • Argentina, "El Ángel", Luis Ortega
  • Armeenia, "Spitak", Alexander Kott
  • Austraalia, "Jirga", Benjamin Gilmour
  • Austria, "The Waldheim Waltz", Ruth Beckermann
  • Bangladesh, "No Bed of Roses", Mostofa Sarwar Farooki
  • Belgia, "Girl", Lukas Dhont
  • Boliivia, "The Goalkeeper", Rodrigo "Gory" Patiño
  • Bosnia ja Hertsegoviina, "Never Leave Me", Aida Begić
  • Brasiilia, "The Great Mystical Circus", Carlos Diegues
  • Bulgaaria, "Omnipresent", Ilian Djevelekov
  • Colombia, "Birds of Passage", Cristina Gallego ja Ciro Guerra
  • Costa Rica, "Medea", Alexandra Latishev
  • Dominikaani Vabariik, "Cocote", Nelson Carlo De Los Santos Arias
  • Ecuador, "A Son of Man", Jamaicanoproblem
  • Eesti, "Võta või jäta", Liina Triškina-Vanhatalo
  • Egiptus, "Yomeddine", A.B. Shawky
  • Filipiinid, "Signal Rock", Chito S. Roño
  • Gruusia, "Namme", Zaza Khalvashi
  • Hiina, "Hidden Man", Jiang Wen
  • Hispaania, "Champions", Javier Fesser
  • Holland, "The Resistance Banker", Joram Lürsen
  • Hongkong, "Operation Red Sea", Dante Lam
  • Horvaatia, "The Eighth Commissioner", Ivan Salaj
  • India, "Village Rockstars", Rima Das
  • Indoneesia, "Marlina the Murderer in Four Acts", Mouly Surya
  • Iraak, "The Journey", Mohamed Jabarah Al-Daradji
  • Iraan, "No Date, No Signature", Vahid Jalilvand
  • Island, "Woman at War", Benedikt Erlingsson
  • Israel, "The Cakemaker", Ofir Raul Graizer
  • Itaalia, "Dogman", Matteo Garrone
  • Jaapan, "Shoplifters", Hirokazu Kore-eda
  • Jeemen, "10 Days Before the Wedding", Amr Gamal
  • Kambodža, "Graves Without a Name", Rithy Panh
  • Kanada, "Family Ties", Sophie Dupuis
  • Kasahstan, "Ayka", Sergey Dvortsevoy
  • Keenia, "Supa Modo", Likarion Wainaina
  • Kosovo, "The Marriage", Blerta Zeqiri
  • Kreeka, "Polyxeni", Dora Masklavanou
  • Leedu, "Wonderful Losers: A Different World", Arunas Matelis
  • Liibanon, "Capernaum", Nadine Labaki
  • Luksemburg, "Gutland", Govinda Van Maele
  • Lõuna-Aafrika Vabariik, "Sew the Winter to My Skin", Jahmil X.T. Qubeka
  • Lõuna-Korea, "Burning", Lee Chang-dong
  • Läti, "To Be Continued", Ivars Seleckis
  • Makedoonia, "Secret Ingredient", Gjorce Stavreski
  • Malawi, "The Road to Sunrise", Shemu Joyah
  • Maroko, "Burnout", Nour-Eddine Lakhmari
  • Mehhiko, "Roma", Alfonso Cuarón
  • Montenegro, "Iskra", Gojko Berkuljan
  • Nepal, "Panchayat", Shivam Adhikari
  • Niger, "The Wedding Ring", Rahmatou Keïta
  • Norra, "What Will People Say", Iram Haq
  • Pakistan, "Cake", Asim Abbasi
  • Palestiina, "Ghost Hunting", Raed Andoni
  • Panama, "Ruben Blades Is Not My Name", Abner Benaim
  • Paraguay, "The Heiresses", Marcelo Martinessi
  • Peruu, "Eternity", Oscar Catacora
  • Poola, "Cold War", Pawel Pawlikowski
  • Portugal, "Pilgrimage", João Botelho
  • Prantsusmaa, "Memoir of War", Emmanuel Finkiel
  • Rootsi, "Border", Ali Abbasi
  • Rumeenia, "I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians," Radu Jude
  • Saksamaa, "Never Look Away", Florian Henckel von Donnersmarck
  • Serbia, "Offenders", Dejan Zecevic
  • Singapur, "Buffalo Boys", Mike Wiluan
  • Slovakkia, "The Interpreter", Martin Šulík
  • Sloveenia, "Ivan", Janez Burger
  • Soome, "Euthanizer", Teemu Nikki
  • Suurbritannia, "I Am Not a Witch", Rungano Nyoni
  • Šveits, "Eldorado", Markus Imhoof
  • Taani, "The Guilty", Gustav Möller
  • Tai, "Malila The Farewell Flower", Anucha Boonyawatana
  • Taiwan, "The Great Buddha", Hsin-Yao Huang
  • Tšehhi, "Winter Flies", Olmo Omerzu
  • Tšiili, "…And Suddenly the Dawn", Silvio Caiozzi
  • Tuneesia, "Beauty and the Dogs", Kaouther Ben Hania
  • Türgi, "The Wild Pear Tree", Nuri Bilge Ceylan
  • Ukraina, "Donbass", Sergei Loznitsa
  • Ungari, "Sunset", László Nemes
  • Uruguay, "Twelve-Year Night", Álvaro Brechner
  • Uus-Meremaa, "Yellow Is Forbidden", Pietra Brettkelly
  • Valgevene, "Crystal Swan", Darya Zhuk
  • Venemaa, "Sobibor", Konstantin Khabensky
  • Venezuela, "The Family", Gustavo Rondón Córdova
  • Vietnam, "The Tailor", Buu Loc Tran ja Kay Nguyen

Jaga artiklit

3 kommentaari

M
Mx35  /   22:13, 13. okt 2018
kahjuks ka venemaa lugu on 0% vääriline...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis