Krimi

FOTOD JA VIDEO | Varas rüüstas Tallinna kesklinna ärikeskust: „Poe pidamine läheb võimatuks,“ ütlevad müüjad (63)

Kristel Veerus, 9. oktoober 2018, 11:44
 
Tallinna kesklinnas asuvas Pro Kapitali ärikeskuses käis esmaspäeva õhtul varas. Müüjad on pahased, kuna augustis kaotati turvamehe ametikoht. Nende sõnul oli esimene vargusjuhtum ainult aja küsimus.

Hoone esimesel korrusel tegutseval ärikeskusel on neli ust, millest üks on pika koridori kummaski otsas, kaks aga hoone keskosas. Õhtul, kui viimased ärid suletakse, uksed lukustuvad. Koridoris asuvatel äridel on kõigil lisaks veel oma uksed, maja keskel sellist luksust aga pole. Lilleäri, kohvikunurk ja rõivapood peavad lootma sellele, et pahatahtlik inimene majja sisse ei pääse. 

Pro Kapitali ärikeskus Robin Roots

Varem istus maja keskel ka turvamees. Nüüd seisab tema laud tühjana. Müüjate sõnul pole majas turvameest juba augustist saadik. Ametikohta ei peetud vajalikuks, kuid müüjad sellega loomulikult ei nõustu. Müüjatega vesteldes selgub, et nemad olid algusest peale turvamehe kaotamise vastu, sest turvakaamerate olemasolu ei paku piisavalt turvatunnet. Ometi tuleb nüüd varaste tabamiseks loota vaid turvakaamera salvestustele.

"Kassa oli põrandale maha tõstetud ja kassast läks peenraha," räägib lillemüüja. Noosiks saadi alla kümne euro. Tema sõnul käis varas õhtul kolmveerand seitsme ajal. "Aga kui veel pime aeg on, mis siis hakkab siin toimuma? Poe pidamine läheb võimatuks," ütleb ta.

Pro Kapitali ärikeskus Robin Roots

"Ei avastanudki päris kohe seda telefoni, sa ei kasuta ju seda," räägib kohvikuomanik, kelle sõnul hakkasid nad kahjusid uurima pärast seda, kui lillemüüja tööle tuli ja avastas oma letis tekitatud kahju. "Tegelikult on vaja praegu lihtsalt teha seda tavatööd, küpsetada, panna salateid välja. Ega me ei saa ennast kinni panna ja uurida, palju me kahju oleme saanud."

"Suurem küsimus minu jaoks on, mis edasi. Mitte, mis selle sündmusega teha, mis eile õhtul oli, vaid kuidas edasi. Kuidas seda rendipinda siin edasi kasutada? Siin ei ole mingit kaitset. Eks ta oli arvata, aga ette ei ole ju mõtet kraaksuda nagu kurja ilma lind. Eile läkski nii," ei varja ta oma pahameelt.

Varas Pro Kapitali ärikeskuses kuvatõmmis turvakaamera videost

"Raha on ära viidud ja kassaaparaati on vägistatud sõna otseses mõttes" ütleb maja keskel asuva rõivapoe müüja, kelle sõnul kassaaparaati lahti ei saadud, aga sahtlist viidi ära veidi üle 50 euro. "Ainult punased sendid on jäänud. Kõik on ära viidud. Nii ei saa, et see maja on tühi. Et see turva ära kaotati, on üks suur jama," ütleb ta ja lisab, et tõenäoliselt käidigi ainult raha järel, kuna kaup tundub alles olevat. 

Maja keskel asub ka lett, kust saab osta ajalehti-ajakirju ja raamatuid. Erinevalt teistest maja keskel asuvatest äridest eraldab neid muust hoonest klaassein. Sealsed müüjad ütlevad, et nende juurest pole midagi ära viidud ning ka muukimisjälgi pole. "Meil on seinad ümber ja meie juures küll keegi ei saa toimetada õnneks," ütlevad nad.

Pro Kapitali ärikeskus Robin Roots

Turvakaamera videost näeb, kuidas varas esmalt uuriva pilguga ringi jalutab. Umbes 20 minutit hiljem suundub ta leti taha, laskmata end häirida viimastest keskuses ringi jalutavatest inimestest. Turvakaamera video kellaaeg ei ole täpne. Varas tegutses Pro Kapitali majas kolmveerand seitsme ajal.

Varas Pro Kapitali ärikeskuses kuvatõmmis turvakaamera videost

Teiste äride müüjate sõnul nende juures vargad ei käinud ning ka muukimisjälgi keegi ei tuvastanud. Apteeker ootas küll hommikul lukuabi, sest võtmega ust lahti keerata ei õnnestunud, kuid kohale saabunud spetsialist ukselt muukimisjälgi ei leidnud ning arvas, et vana lukk hakkab lihtsalt töökindlust kaotama.

63 KOMMENTAARI

l
Lõimuja 10. oktoober 2018, 10:40
Vajame suure lõimumise käigus ka mõningaid saabujate progressiivseid seadusi ning tavasid. Näiteks šariaadiseadust, mis käsib vargal käe küljest ära aputeerida. Avalikult, linnväljakul.
m
10. oktoober 2018, 09:39
mis
öelda
las
areneb
kus
saab.
ülalt alla, esitähed. mis ma sellisest arvan.
Loe kõiki (63)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee