Põnevat ja kasulikku | Sisuturundus

8 enamlevinud küsimust hambaimplantaatide kohta 

Läänemere Hambakliinik, 10. oktoober 2018, 09:30
 
Mis need hambaimplantaadid õigupoolest on? Jäävad nad suus ikka loomulikud? On nende paigaldamine valus? Implantaatide kohta on levinud terve rida väärarusaamu või kahtlusi, millest tähtsamaid Läänemere Hambakliinik kinnitab või siis sootuks ümber lükkab.

Kas implantaadid jäävad suus nähtavaks?

Implantaat (ehk tehisjuur) ei jää suus nähtav. Õigesti paigaldatud ja oskusliku hambaarsti käe all jääb implantaat sinu suus täpselt sama loomulik kui ülejäänud hambad.

Kas hambaimplantaati saab panna ka siis, kui puudu on vaid üks hammas?

Implantaati on võimalik panna ka siis, kui on puudu ainult üks hammas, kuid loomulikult saab sedasi asendada mitut kõrvuti asetsevat lagunenud hammast. Koos kroonide või sildadega asendavad implantaadid kaotatud hambaid ja annavad sulle tagasi kauni loomuliku naeratuse.

Kas implantaatide panek on valus?

Tehisjuure panemine pole paraku täiesti valutu protseduur. Küll aga saab nii hirmu valu ees kui ebamugavustunnet vähendada süsti või anesteesia abil. Üheskoos raviarstiga leiab kindlasti just sulle sobivaima lahenduse.

Kas peale implantaadi paigaldamist on vaja töölt eemal olla?

Ei, tavapärasel juhul saad juba järgmisel päeval tööle naasta. Tunned mõni päev pärast implantaadi panekut väikest valu ja ebamugavustunnet igemes, kuid see ei takista tavapärast elukorraldust.

Milliseid soovitusi võiks jälgida peale implantaadi paigaldamist?

Peale implantaadi paigaldamist väldi mõne päeva jooksul tugevat füüsilist koormust. Samuti tasub hoiduda paar päeva kange tee ja kohvi, alkoholi ning piimatoodete joomisest. Pane tähele, et kui suitsetad, siis lõikuse päeval ei ole seda soovitav teha.

Peale söögikordi loputa suud leige veega. Jätka ka tavapärast usinat hammaste ja igemete hooldust, kuid esimestel päevadel tee seda implantaadi piirkonnas eriti hoolsasti (aga õrnalt).

Implantaatide hind on nii kallis, kas ei oleks mõttekam jätta lagunenud hamba kohale lihtsalt tühi koht?

Tõesti, hamba asendamine implantaadiga ei ole sama soodne kui lihtne plommi panemine. Küll aga on sellel palju eeliseid võrreldes välja tulnud hamba asendamata jätmisega. Olgu siin mainitud nii sinu esteetiline väljanägemine kui ka sama mugav söömine nagu enne hambast ilma jäämist.

Kindlasti ei ole vähem olulisem fakt, et kui sa jätad hamba asendamata, tekib kõrvalolevatele hammastele (ja lõualuule) lisakoormus. Selle tulemusena on üsna tavapärane, et just need tühja koha kõrval asetsevad hambad lagunevad kergemini ja kiiremini.

Küsi kindlasti hambaimplantaadi järelmaksuga paigaldamise võimalust!

Kui kaua hambaimplantaadid vastu peavad?

Möödas on ammu need ajad, mil implantaatide eluiga oli lühike. Praegu ei ole isegi väga ebatavaline, kui hambaimplantaadid püsivad kenasti suus koguni mitu aastakümmet. Erinevad uuringud näitavad, et ligi 95% paigaldatud implantaatidest on täiesti elujõulised ka 15 aastat peale paigaldamist. Seega, kui hoolitsed nii oma hammaste kui implantaadi eest korrapäraselt ja hästi, võid sellele kindel olla enam kui kümme aastat.

 

Mille poolest on eriline ICX implantoloogia süsteem?

ICX implantoloogia süsteem kätkeb endas viimase paarikümne aasta innovatiivsemaid arendusi hambaimplantaatide valdkonnas. Tegemist on äärmiselt kvaliteetse Saksa – Šveitsi tootega. Kusjuures hinnaklassilt ei erine nad võrreldes madalama kvaliteediga laialt levinud Korea toodetega.

ICX süsteemi iseloomustavateks märksõnadeks võiks nimetada vastupidavust, mikronihete puudumist, kiiremat luuintegratsiooni, nobedamat ja vähem traumeerivat paigaldust, head biosobivust inimorganismiga ning otseloomulikult laitmatut esteetilist tulemust.

Enne implantaadi paigaldamise soovi uuri kindlasti raviarstilt, millist implantoloogia süsteemi nende kliinik kasutab!

Vaata täpsemalt Läänemere Hambakliiniku kodulehelt!

Linnamäe tee 3, Tallinn

Tel.:  660 04 60

e-mail: info@lhk.ee

Sinu särava naeratuse heaks!

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee