Poliitika

Henn Põlluaas: rassism ja homofoobia on EKREle ebaõiglaselt külge poogitud (92)

Ohtuleht.ee, 8. oktoober 2018 17:12
Henn PõlluaasFoto: Teet Malsroos
Septembris lahkus perekondlike põhjuste tõtttu EKRE ridadest Jaan Männik. Pühapäeval ilmnes, et oma isa vaateid ei jaga ka erakonda kuuluva Peeter Ernitsa tütar. Võimalikku peresiseste vaadete konfliktikohta omab ka EKRE aseesimees Henn Põlluaas.

Üheks kuulsaimaks konservatiivse erakonnaga seostatavaks ütluseks on, et kui on must, näita ust. Henn Põlluaasa tütre kaaslane on pärit Bangladeshist, mis tõstatab küsimuse eriarvamuste põrkumisest.

Samal teemal

"Mina ei tea, et meiega (EKREga) käiks kaasas see lause," viitab ta Matrin Helme õhkupaisatule. "Seda ainult igalt poolt määritakse meile pähe," lisab Põlluaas.

"Need väited, et me oleksime justkui rassistlikud või homofoobsed – see on ju puhas väljamõeldis. See, et me toetame traditsioonilist perekonda, ei tähenda, et me oleksime homofoobid või et me oleme massiimmigratsioonide vastu, et me oleksime rassistid või mis iganes," kirjeldab Põlluaas. 

"Pealekauba, minu tütar ei käi sugugi mustanahalise mehega, vaid tema kaaslane on Bangladeshist ja mis vahet siin on? Armastus on armastus. Mina ei saa oma tütrele öelda, et kellega ta peab käima või kellega ta ei tohi käia," ütleb poliitik ja lisab, et tema hinnangul pole see ka kellegi teise asi. 

"Miks mul peaks konflikt oma tütrega olema? Mul tekib konflikt kõigi nendega, kes püüavad tekitada sellest mingisugust konflikti ja sensatsiooni," ütleb ta.

Samal teemal

08.09.2018
KUS ON PIIR? Ernitsa poolehoidja soovitas poliitiku tütrel ja Pakostal end üles puua
08.09.2018
Peeter Ernits avalikust sõnasõjast tütrega: me vaidlused erinevatel teemadel on väga tulised
07.09.2018
Peeter Ernits astus homoteema pärast tütrega sõnasõtta
07.07.2018
TOPELTMORAAL: Männiku topeltkodakondsus on EKRE jaoks aktsepteeritav, teiste oma mitte