(Pixabay.com)

32aastane Paul Reilly ja 34aastane Michael Martin ei osanud kahtlustadagi, et kui nad viisid ellu enda plaani umbes 3000 naela väärtuses narkootikume Perthi vanglasse smugeldada, jälgis nende iga liigutust veel üks terane pilk. See polnud aga kõik – kogu roim võeti ka linti!

Nimelt olid šotlased ette valmistanud plaani, mis nägi ette mõnuainete vanglasse toimetamist drooni abil, kirjutab Edinburgh News. Kogemata olid mehed aga sisse lülitanud drooni kaamera ning selle lausa salvestama pannud. Käpardlikkus ei lõppenud seal ning masina valvas silm suutis 18 minuti jooksul lindile jäädvustada nii mõlema mehe näod, nende majanumbri kui ka auto.

Salvestis sattus politsei kätte siis, kui droon Perthi vangla õuele potsatas. Videot analüüsides tunti mõlemad mehed ära, kuna nood on varemgi seadusesilmade huviorbiiti sattunud, Reilly on varasemalt ka vanglas aega veetnud. Mõlemat meest karistati vabadusekaotusega – Martin peab trellide taga veetma ühe aasta, Reilly oma korduva seaduserikkumise tõttu aga kauem, tervelt 33 kuud.

Prokuratuuri esindav Michael Sweeney kommenteeris: „Kui jagataks välja auhindu kõige käpardlikumale režissöörile, võidaksid selle tiitli justnimelt süüdistatavad.“

Jaga artiklit

14 kommentaari

  /   15:16, 9. okt 2018
järjekordne "superajakirjanik" , jpt vj mt !
E
Eesti, 2010 või 2011  /   10:34, 9. okt 2018
Mingid tegelased üürivad TLN lähedal suvila, selle kaks korrust kaetakse seespoolt fooliumiga, peale ühe toa ja köögi on kõikjal kanepikasvandus, automaattoide toidab taimi toitelahusega, 12 valget ja 12 tundi pimedat taimeritega, õhuniiskus kontrollitav, temperatuuri reguleerivad termostaadid, kasvuhoonelambid jms- ühesõnaga super!
Ja nüüd tekib tublidel botaanikutel mõte ise ka lõunamaale lennata, paistab, et esimene sats on müüdud, sest kasvasid erinevate vanustega taimed, alates pisikestest kuni "puudeni".
Aga on talv ja läheb äkki väga külmaks.
Automaatika lülitab tööle nii palju tarbijaid, et maja elektrikilbis löövad automaadid välja. Ka selle, mille taga on signalisatsiooni toide.
Mõnda aega töötab signalisatsioon autonoomsel toitel ja siis lõpetab töö.
Valvefirma võtab omanikuga ühendust botaanikuid see telefoniga kätte ei saa ja nii minnakse suvilasse ja sisenetakse sinna.
Pilt oli muljetavaldav kõikjal oli külmast närtsinud kanep...
Läbiotsimise käigus olid vabalt laua pealt võtta fotoaparaadid, milles pildid botaanikutest endist kasvanduse taustal, laual vedelesid kohtumaterjalid botaanikute nimedega jne... ainult lennujaama vastuminemise vaev.
Selline koomiline lugu. Kohal viibisin ametnikuna siis.
Ise pooldan kanepi legaliseerimist.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis