Eesti uudised

Peeter Ernits avalikust sõnasõjast tütrega: me vaidlused erinevatel teemadel on väga tulised (83)

Maarit Stepanov, 8. oktoober 2018, 13:50
Peeter Ernits ühes tütre Hannaga 2006. aastal.Foto: KALEV LILLEORG
Riigikogu liige Peeter Ernits postitas pühapäeval Facebooki artikli surrogaatema abil vanemateks saavast geipaarist. See kannustas aga poliitiku tütart Hannat endapoolse kommentaariga reageerima: "Isa, ma saan aru, et Sa aegsalt enne valimisi pead nüüd EKRE ridades oma homofoobi imidžit voolima, aga tegelikult on väga igav kui Sa ainult seda trummi lööd.."

Peeter Ernits vastas tütrele, et tegemist pole imidži kujundamisega, vaid et ta ka päriselt ei pea normaalseks, kui kaks homoseksuaali saavad tasulise surrogaatema abil endale lapsed. 

Postitus kogus hulgaliselt kommentaare. "Uskumatu! Ma vaatasin, et kirjutasin kolm lauset ja küsisin tegelikult, et mida inimesed sellest arvavad. Ja selline möll ja sellised hinnangud, et ohh, ausalt öeldes täitsa üllatav," ütleb ligi saja postituse alla ilmunud kommentaari kohta Ernits. Ta lisab aga, et tunneb end sellises olukorras igati hästi. 

Samal teemal

Jaan Männiku tegemine ei lähe läbi

Isegi siis, kui jäi tütrega avalikult eriarvamusele? "Ütleme niimoodi, et ma olen natukene üllatunud, et Hanna seal… Kui ma olin viimati temaga koos, jäi meil sel teemal vestlus pooleli ja nüüd on Hanna seal seda jätkanud," sõnab poliitik.

"Minu seisukohad on täiesti selged ja ma võin seda korrata: kui ajakirjandus üritab minust teha justkui Jaan Männikut, siis ei lähe läbi," viitab Ernits suvel EKRE ridadest lahkunud endisele Eesti Panga nõukogu esimehele, kelle jaoks sai määravaks perekonna arvamus ja heaolu. "Ma ei näe mingit põhjust, miks ma peaksin oma seisukohti muutma," ütleb Ernits ja võrdleb tasustatavat surrogaatemadust raha eest emaka üürimisega.

"Ma ei saa sellega kuidagi nõus olla. Ma arvan, et Hannake, kui ta seda natuke vaatab, ei ole ka kindlasti sellega nõus," usub poliitik.

Vaidlused tütrega on alati tulised

Kui sageli Ernits oma tütrega vaidleb? "Hanna on väga intelligentne ja väga vaidlushimuline," vastab ta. "Me vaidlused erinevatel teemadel on temaga väga tulised. Ta on väga ühiskonnaaktiivne inimene, töökas. Üliharitud, intelligentne ja me vaidleme erinevatel teemadel tihi." Ernitsa sõnul mingit tüli nende vahel pole - see on ajakirjanduslik liialdus.

Ernitsa teine tütar on abielus aga liibanonlasega. Kuidas kommenteerib Ernits aga tõika, et nii mõnelegi EKRE valijale ei pruugi see olla mokkamööda? "Mina ei tea, mis on kellelegi mokkamööda, aga ma rõhutan, et mina ei hakka – ja ma arvan, et pole ka õige – sekkuma, kes on kellegi paariline ja kus ta elab," vastab ta ja lisab, et kõigil tema neljal lapsel on toredad elukaaslased.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee