Eesti uudised

Ernits: las politsei tegeleb ähvardustega

KUS ON PIIR? Ernitsa poolehoidja soovitas poliitiku tütrel ja Pakostal end üles puua (423)

Ohtuleht.ee, 8. oktoober 2018, 14:27
POOGE END ÜLES! Peeter Ernitsa postituse alla ilmus kommentaar, milles anti poliitiku tütrele Hanna Ernitsale ning võrdõigusvolinikule Liisa Pakostale käsk end üles puua. Kuvatõmmis Facebookist
Pühapäeval jagas Peeter Ernits oma sotsiaalmeediakontol artiklit Mart Haberist ja Taivo Pillerist, kes saavad peagi surrogaatema abil vanemateks. Postitus tekitas tulist vastukaja, mille käigus lasti lendu ka tõsiseid ähvardusi: Hanna Ernitsal ning Liisa Pakostal soovitati end üles puua.

"Kuule, vabandan, et sinatan, aga võta Pakosta kaasa ja pooge ennast üles!" seisis Hanna Ernitsa kommentaari järel ilmunud postituses. Nimelt avaldas poliitiku tütar arvamust, et tema EKRE ridadesse astunud isa võiks aega ja energiat sisulisemate asjade peale kulutada. 

POOGE END ÜLES! Peeter Ernitsa postituse alla ilmus kommentaar, milles anti poliitiku tütrele Hanna Ernitsale ning võrdõigusvolinikule Liisa Pakostale käsk end üles puua. Kuvatõmmis Facebookist

Samal teemal

Liisa Pakosta kirjutas oma sotsiaalmeediakontol, et sellise ähvarduse peale tuleks pöörduda politseisse. "Kuna tuumteema on pereväärtuste kaitse, siis mind lihtsalt huvitab, et kuidas reageerib isana Peeter Ernits olukorras, kus üks mees avalikult nõuab tema enda tütre (ja siis veel ühe viie lapse ema) ülespoomist? Mul üks laps puhkes küll lausa nutma seda lugedes," kirjutas Pakosta.

Peeter Ernits kommenteeris, et postituse all on niivõrd palju kommentaare, et ta pole jõudnud nende kõigiga tutvuda. Küll aga ütles ta, et kõnealuse ähvardusega on kursis ning edasi peaksid sellega tegelema jõustruktuurid. Ise ta politsei poole praegu pöörduda ei kavatse - nimelt usub poliitik, et korrakaitsjad on kommentaari juba ise meedia vahendusel märganud ning võtavad selles vallas midagi ette.

Ernits ise pole Facebookis kellegi kaitseks välja astunud.

Kommentaari kirjutanud Heiki Eamets ise ühtegi erakonda ei kuulu.

Politsei: ähvarduse korral võib pöörduda kohtusse

Esmaspäeva lõunaks oli ähvardust sisaldanud kommentaar Facebookist kustutatud. Veebikonstaabel Maarja Punaku sõnul on ähvardus või soovitus oma sisult enamasti teist inimest solvav või alandav mõte, mille korral muuhulgas soovitatakse teisel inimesel ennast ära tappa või näiteks töölt ja riigist vabatahtlikult lahkuda. "Reaalne oht inimese elule ja tervisele puudub. Tegemist ei ole kuriteoga. Küll aga on inimesel õigus pöörduda enda õiguste kaitseks tsiviilkohtusse," kirjeldab ta. 

"Antud juhul on parim soovitus Peeter Ernitsale see isik, kes soovib tema tütre surma, enda Facebooki kontolt blokeerida," lisab konstaabel. "Seda on mõistlik teha nii isana kui ka erakonna väärtusi kandva esindajana, et anda signaal selle kohta, millist käitumist aktsepteeritakse."

Politseiniku sõnul tasub korrakaitsjate poole pöörduda siis, kui tekst ei ole soovitus, vaid kujutab reaalset ohtu. "Näide: kui ise ei tapa ennast, tuleme reedel külla ja lööme sind nagunii maha," toob Punak välja. 

"Kui keegi mõnes grupis või ka mängus pidevalt enesetapusoovitusi jagab, tasub isikust grupi administraatorit teavitada, kes saab isiku blokeerida. Selline soovitus ei ole midagi, mida keegi peaks pidama tavapäraseks," ütleb ta.

Vaata kogu Peeter Ernitsa seinal olevat postitust: 

423 KOMMENTAARI

l
Laps 9. oktoober 2018, 23:16
Laps ei ole asi mid haiged võivad osta , Kus on nüüd need üliagarad lastekaitsjad kes lapsi normaalsetest peredest lastekoduse viivad, see ei ole enam normaalne riik mida juhib haige mõtteviis kõikelubav liberaalsus.
j
Ja nüüd 9. oktoober 2018, 19:10
Pakosta ka Kavanaug-ilt andeks paluma! Vaja ka enne kaagutada võõrastel teemadel, kui kodus kõik segamini pööratud oma homodega ja laste äri käima lükatud.
Loe kõiki (423)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee