Maailm

Interpoli teadmata kadunuks kuulutatud juht pani hoopis ameti maha 

Piret Kütt, Greete Kõrvits, 8. oktoober 2018 08:36
Meng Hongwei Foto: Reuters/Scanpix
Interpol teatas pühapäeval, et selle juht Meng Hongwei (64) astub oma ametist tagasi, kuna Hiina võimud kahtlustavad teda altkäemaksu võtmises. Eelmisel nädalal tearasid Mengi lähedased aga, et mees on teadmata kadunud.

Rahvusvaheline kriminaalpolitsei organisatsioon märkis avalikus teadaandes, et Mengi ametist lahkumine jõustub koheselt. Interpoli juhi ametikohuseid hakkab ajutiselt täitma organisatsiooni asepresident, Lõuna-Koreast pärit Kim Jong-yang, vahendab Reuters. 

Mengist sai Interpoli juht 2016. aastal. Toona kardeti, et kuna ta on prestiižikas politseitöötaja, võib ta oma positsiooni hõlpsasti Hiina dissidentide tagaotsimiseks kasutada.

Mengi kadumine pani Lääne meedia arutlema viimastel kuudel kummaliselt kadunud Hiina poliitikute ja isegi kuulsuste üle. Juulis kadus kui tina tuhka Hiina näitlejatar Fan Bingbing. Eelmisel nädalal ilmus teadmata kadunuks peetud naine välja ning selle asemel, et selgitada, kus ta vahepeal oli, palus telekaamerate ees vabandust maksupettuste eest ning lubas Hiina maksuametile tagastada 883 miljonit jüaani (umbes 112 miljonit eurot).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee