Seisukoht

Seisukoht | Loobuge katuserahast! (2)

Elis Kusma, toimetaja, 7. oktoober 2018 18:14
Vähe sellest, et katuserahade jagamise komme on oma ilmsete puuduste kiuste visa kaduma, on see valimiseelsel aastal võtnud enneolematud mõõtmed: tänavu läheb riigieelarveliste pisieraldistena jagamisele umbes 30 miljonit eurot. Opositsioonierakonnad võivad kiunuda, protestiks end rahajagamisest distantseeridagi, ent suures plaanis ei aita see midagi, kui koalitsioonipoliitikud on katuserahade nimel valmis saama ka risti löödud!

Niisiis pole oodata, et rahajagamisele paneksid piiri poliitikud. Aga kuidas on kõigi nendega, kes on raha vastuvõtja rollis – mittetulundusühingud, külaseltsid, kohalikud omavalitsused? Katuserahast on keeldunud näiteks inimõiguste keskus või LGBT ühing. Kuna asjaosaliste endagi imestuseks on poliitikud asunud toetama lasteaedu, ujulaid ja teisi projekte, mida pole veel olemaski, võiks süllekukkunud kingitusest olla küllalt kerge loobuda.

Muidugi, toetused erakonnakaaslase mittetulundusühingule või sihtasutustele, mille ainus eesmärk näib olevat valimistel äpardunutele mingigi töökoht kindlustada, sellest ei kaoks. Küll ei saaks neid enam peita lagunevate lasteaedade remonditoetuste jms taha, mis annab toitu argumendile, et katuserahadeta kuidagi ei saa. Kui kattevari langenud, küll siis katkeb ka valijate kannatus.

Samal teemal

30.11.2018
KATUSERAHAD: vaata, kuidas erakonnad katuseraha jagavad!
11.10.2018
Vabaerakondlane Vahur Kollom: valitsuse viis asju ajada tekitab kõhedust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee