5
fotot
Raimond Valgre mälestustahvli avamine (Promo)

Helilooja Raimond Valgre 105. sünniaastapäeval, 7. oktoobril tema kunagisel kodumajal Tallinnas Vene tänav 7 mälestustahvel.

Mälestustahvlil on lisaks Valgre sünni- ja surmadaatumile "7.10.1913 Riisipere – 31.12.1949 Tallinn" ka kokkuvõte andeka helilooja lühikeseks jäänud eluteest.

"Tihtipeale rääkides Raimond Valgrest mõtleme sellele, et tegelikult tõeline tunnustus tuli Valgrele alles pärast tema surma. Ma arvan, et Raimond Valgre lugu peaks olema meeldetuletuseks meile kõigile, et me ei unustaks meie praeguseid talente. Peaksime rohkem tõstma esile ka tänapäeva muusikuid ja väärtustama neid veel sel ajal, millal nad on meiega ja millal me saame tõeliselt nautida nende loomingut," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Mälestustahvli avamisel kõlasid Valgre aegumatud palad. Helilooja eluloost rääkis ja tema laule laulis Risto Lehiste akordionist Allan Jakobi saatel. Lisaks kõlasid noortekoor Allegro (juhendaja Svetlana Zaugarova) esituses Valgre tuntumad laulud, sealhulgas "Saaremaa valss".

Jaga artiklit

7 kommentaari

M
mnjah  /   18:35, 10. okt 2018
millal tekkis meie ajaloolisse vanalinna selline ersats-klaasikultus? Varasemalt tegid oma aja andekad tippskulptorid väärikast materjalist (ba)reljeefe, mis ajatud ja sobisid keskkonda. Nüüd - nagu nõuka-aja viisaastakuplaanitäitjate autahvel! Vaid üks näide, autoriks Jaak Soans: http://lavakas.ee/pics/20090531L1030624_v_parendatud_y.jpg
P
peagi saabun tagasi su juurde  /   23:02, 8. okt 2018
Ammu oleks aeg olnud Raimond Valgrele mälestustahvlit panna. Aitäh!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis