Peeter Ernits (Teet Malsroos)

Riigikogu liige Peeter Ernits läks oma tütrega Facebooki seinal jagatud postituse pärast tülli. Ernits ei pea homopaaride lapsesaamist õigeks, tütar nimetab postitust vihakõneks.

Peeter Ernits jagas oma Facebooki seinal artiklit kus Mart Haber ja Taivo Piller räägivad, kuidas nad valmistuvad peagi sündivate kaksikute kasvatamiseks. 

"Sôbrad, kas teie peate normaalseks, kui kaks homoseksuaali ostavad endale lapse (üürivad kalli raha eest vôôra naise emaka) ja asuvad seda siis üheskoos kasvatama? Liiati kui ammuilma on teaduslikult tõestatud ,et samasoolised pered toodavad enamasti omasuguseid. Muuseas kommertslik surrogaatemadus on Eestis nagu ka enamikes Euroopa riikides keelatud. Inimlikult ma môistan Marti ja Taivot, aga minu arvates ei ole see ôige," kirjutab Ernits.

Ernitsa küsimusele vastab teiste seas ka tema tütar Hanna, kes isa seisukohta ei jaga ja arvab, et postitus on seotud tulevaste valimistega.

"Jah, pean normaalseks ja imetlen neid! Nende lapsed saavad õnnega koos olema, et neil pühendunud ja armastavad vanemad on, mida ei saa paljude hetero vanemate kohta öelda. Isa, ma saan aru, et Sa aegsalt enne valimisi pead nüüd EKRE ridades oma homofoobi imidžit voolima, aga tegelikult on väga igav kui Sa ainult seda trummi lööd.. Ma saan aru, et põlvkondlikud erinevused ja nii aga ärata poliitiku kihi all see intellektuaal mis Sinus peidus on üles ja keskenduks sellele, kuidas reaalselt Eestis midagi paremaks teha! Peace&Love Sinu Hanna," vastab Hanna Ernits.

Selle kommentaari all läheb suuremaks aruteluks. On nii isa kui tütre poole hoidjaid. Peeter Ernits vastab oma tütre kommentaarile, et Hanna võiks teda piisavalt tunda, et teada, et tegemist pole imidži kujundamisega, vaid ta arvabki nii. Hanna arvab seepeale, et isa võiks oma aega ja energiat raisata millelegi muule kui vihakõnele.

Isa-tütre sõnasõtta sekkub ka kommenteerija, kes soovitab Hanna Ernitsal end üles puua. "Kuule, vabandan, et sinatan aga võta Pakosta kaasa ja pooge ennast üles!! Mis väärikust või väärtusi õpetate lastele, kelle isa on Juku ja ema Möku??? Pange ennast põlema, kuradi sugude ja värvide segajad! On teile nii püha see Brüssel, siis kurat kolige sinna ja laulge oma halleluujat,karjud piisavalt kõvasti, pääsed ka ehk vorsti manu."

Jaga artiklit

695 kommentaari

S
Sulgege ometi need vitterid, instagrammid ja lõustaraamatud   /   01:20, 10. okt 2018
on juba vastik näha igapäev ja kuulda pidevalt kellegi pesus elamist , see hävitab Eesti rahva. KGB nimekirju ei suudeta avalikustada ja pereelusid aina laaditakse , kas on veel normaalseid?
H
Hämmastunud  /   09:15, 9. okt 2018
Millest tütar niimodi leili läks? Demokraatiale ongi omane arvamusvabadus. NL:st lahkudes lootsime ju kõik, et need ajad, kus oli vaid üks ja poliitkorrektne arvamus, on jäädavalt läbi. Ka ühes peres võidakse olla eri arvamustel, see on normaalne. Ent süüdistada avalikult ja innukalt isa nagu Pavlik Morozov...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis