Brett KavanaughFoto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 6. oktoober 2018 23:21
USA senati nappide poolthäältega sai seksuaalrünnakutes süüdistatavast Brett Kavanaugh'st laupäeval riigi üks üheksast ülemkohtunikust

Kavanaugh poolt hääletas 50 senati liiget, vastuhääli oli 48.

Kavanaugh'd on süüdistanud kolm naist. Neist esimene, psühholoogiaprofessor Christine Blasey Ford, andis eelmisel neljapäeval senati õiguskomisjoni ees tunnistusi. Fordi süüdistuse kohaselt ründas purjus Kavanaugh teda keskkoolipeol, surus ta voodisse, käperdas teda ning surus käe tüdruku suule, et too appi ei saaks karjuda. Ford kirjeldas senati õiguskomisjoni ees, et kartis nii vägistamist kui surma. Teiste naiste süüdistused Kavanaugh' vastu kirjeldavad nii enesepaljastamist kui grupivägistamise pealtvaatamist.

Kavanaugh' vastu on Kapitooliumimäel toimunud ulatuslikud protestiüritused. BBC andmetel polnud laupäevgi selles vallas erand: hääletuse eel kogunesid nii sinna kui ka kapitooliumi galeriisse meeleavaldajad, kes hüüdsid hääletuse ajal "häbi".

Kavanaugh määrati ülemkohtunikuks kogu eluks. Tema määramine tugevdab konservatiivide hääli kohtus, mis otsustab Ühendriikide seadusandluse üle.