Maailm

Seksuaalrünnakutes süüdistatavast Brett Kavanaugh'st sai USA ülemkohtunik (43)

LISA KOMMENTAAR

7. oktoober 2018 21:48
väga hea,vasakpoolsed said järjekordselt v a s t a t a t t i.
7. oktoober 2018 19:33
Andres 7. oktoober 2018 18:24
Kui on selliseid pretensioone kellegi suhtes, tuleb pöörduda peatselt politsei poole, mitte aastakümneid hiljem ajakirjanduse poole.
ahah 7. oktoober 2018 16:34
jõuga läheb ka kana mesitarusse aga Trumpi õukond hakkab ilmet võtma
Olen pettunud SL Ohtulehes 7. oktoober 2018 13:36
seni veel suhteliselt objektiivset joont ajanud Smutov on andnud ohjad vasakliberaalsetele meetuulastele. Leidke 10 erinevust Washington Pride ja selle karnevali vahel ? No ei leia ... https://www.breitbart.com/video/2018/10/06/watch-live-activists-make-last-ditch-effort-to-stop-kavan...
Mati 7. oktoober 2018 18:37
Just 7. oktoober 2018 10:56
Eile oli terve maailma normaalsetele inimestele suur päev, suhtega 5:4 on ülemkohtus jäme ots konservatiivide käes ja kui üks muldvana moor veel ära kukub, võib olukord veelgi kindlamaks muutuda ehk 6:3 on reaalselt tulemas.
Alar1 7. oktoober 2018 10:50
Praegu on moes konkurenti või mittesoovitud isikut "Me too" raames hävitada. Mõeldakse välja mingi mitmekümne aasta tagune "ahistamine" ja antakse tinimese pihta tuld. Sama Eestis, kui sotsid püüdsid Rõivast hävitada. Mõeldi välja üks "kannatanu", kes Ossinovskilt saadud raha eest tõendamata süüdistusi esitas.
7. oktoober 2018 11:15
Rõivas oli ikka päris värske keiss.
Propalopa 7. oktoober 2018 10:49
Sorose rahad seekord ei aidanud.

Sangar seiklusfilmis 7. oktoober 2018 10:19
Mingi ameerika mall. Süüdistusi hakatakse jagama siis, kui inimene on jõudnud karjääri, kuulsuse, edu vms tippu, mitte mitukümmend aastat tagasi, kui väidetav ahistamine toimus!
Miks siis vaikis väidetav kannatanu? Miks ta alles nüüd pasundab?
7. oktoober 2018 11:17
Mitukümmend aastat tagasi ei olnud üldse võimalik sellist süüdistust esitada, nüüd on, sest seadused on muutunud.
7. oktoober 2018 11:27
Tirts 7. oktoober 2018 10:13
Nüüd USAs vägistamised seaduslikuks?
just nii 7. oktoober 2018 10:26
nüüd mõistetakse selle kohtuniku poolt kõik vägistajad õigeks ja neist vägistajatest saavad kangelased. eeskujuks brett isiklikult.
7. oktoober 2018 11:19
Nagu Eestis, kus seksuaalkuritegude avaldustest vaid tühine osa süüdi mõistetakse?
Tirts,just nii 7. oktoober 2018 18:28
Anarhia on korra ema?
Mofo 7. oktoober 2018 22:37
Vägistamised on Euroopas seaduslikud, muidugi seda juhul kui tegu on sisserännanuga, keda siinsed kombed segadusse ning ulakusi tegema ajavad. Allikas kohtulahendid soomest rootsist
vana roomlane 7. oktoober 2018 09:55
Vanas Egiptuses oli selline seadus, et kui keegi kedagi mingis kuriteos süüdistas, kuid ei suutnud seda tõendada ja süüdistatav õigeks mõisteti, siis sai valesüüdistaja karistuseks ise sellise karisuse, mis oleks süüdimõistmise korral tema poolt laimatut tabanud.
Hilisemast ajast, prohvet Muhamedi päevist on islamis jällegi selline seadus, et valesüüdistuse korral karistas kaadi (kohtunik) teda mitmekümne piitsahoobiga. Mi u teada kuni 40-nega. Aga samuti sai rooska ka tema poolt kaasa võetud valetunnistajadki.
!!! 7. oktoober 2018 09:46
Vähemasti seekord jäi peale terve mõistus. Viimasel ajal oli välja kujunenud selline hüsteeriline, keskaja stiilis "nõiajaht", kus mingi aastakümnete tagune väidetav ahistamissüüdistus hukutas ükskõikmillise mehe kindlamalt, kui topeltdoos tsüaankaaliumit.
Ka seekord tõi poliitilised oponendid välja oma trumoässa. Kolm väidetavalt ahistatud naist, et asi tõepärase tunduks. Sõna sõna vast, Ei mingeid konkreetseid tõendeid. Aga ikkagi kolm ühe vastu! Pluss veel oma parteiaktivitides demonstrandid ning piketeerijad.
Loodetavasti on see juhtum ehk murdepunktiks kus terve mõistus hakkab taas pead tõstma ning hüsteeria hakkab vahest ehk taanduma.
Ajaloo huviline 7. oktoober 2018 13:33
Hüsteeriline nõiajaht ei olnud omane mitte ainult katoliiklikule keskaegsele Euroopale, vaid õitses ka protestantlikus Põhja-Ameerikaski. 1692.a. pani Saalemi (praegu on Saalem üks Bostoni eeslinnadest) tookordne arst ühele hüsteeriisele puberteedieas plikale diagnoosi, et ta "on nõiutud"! Mis äratas vaimulike ja kõrgema kohapealse võimuesindaja, kuberneri huvi. Too kuberner oli jumalakartlik ja ebausklik mees, kes uskus nõidade olemasolu 100%-iliselt. Mingi kamp taolise hüsteerikutest tüdrukuid esitas kaebuse algul kellegi vana neegrinaise (oli kas majateenija või pesunaine) peale. Kes arreteeriti ja keda tookordsete karmid meetoditega "üle kuulati". Vahepeal tootis hüsteerikutekamp veel mitmeid "nõidasid " juurde. Kes samuti arreteeriti. Ja siis läks laht üleüldine kaebamismaania. Igaüks üritas oma vihavaenlasest sellise nipiga lahti saada. Ja nood kebasid omakorda hirmust, et äkki keegi kaebab muidu minu peale, mistõttu mina pean olema esimene.
Ameeriklased muidugi tuleriitu ei teinud vaid olid praktilisemad. Kohus piirdus "nõidade" puhul ainult p00misega. Kokku kaotas elu 20 inimest, neid viis olid mehed. Ja arreteerida ning vanglasseeeluurimist ning kohut ootama jõuti heita üle 200. Lõpuks läks asi sedavõrd kaugele, et hakati kaebama koguni vaga kuberneri enda sõprade ning lähisugulate peale. Siis lõpuks hakkas ´kuberńerilegi koitma, et asipole enam õige. Ta käskis lõpuks kampaania lõpetada ning "andis armu" kõigile juba arreteeritutele. Aga kes olid juba üles p00dud, neid ei rehabiliteeeritudki. Ja isehakanud nõiakütte, valaekaebajaid ning kampaaniat õhutanud puritaanlikke vaimulikke ei võtnud keegi vastutusele. Ning nad olid edasi igati lugupeetud kodanikud.
Ajaloo huviline 7. oktoober 2018 13:44
Hüsteeriline nõiajaht ei olnud omane mitte ainult katoliiklikule keskaegsele Euroopale, vaid õitses ka protestantlikus Põhja-Ameerikaski. Näiteks 1692.a. puhkes Saalemis hüsteeriline nõidade jahtimise ning hukkamise kampaania. Kohaliku jumalakartliku kuberneri ning protestantlike vaimulike abil ning toetusel. Asja panid käima neli kohalikku hüsteerilist puberteediealist tüdrukut. Kes asusid neile ebameldivat inimeste süüdistamist.
Kokku kaotas elu 20 inimest, neid viis olid mehed. Ja arreteerida jõuti üle 200. Lõpuks läks asi sedavõrd kaugele, et hakati kaebama koguni vaga kuberneri enda sõprade ning lähisugulate peale. Siis lõpuks hakkas ka ebausklikule kuberńerilegi koitma, et asi pole enam õige. Ta käskis lõpuks kampaania lõpetada ning "andis armu" kõigile veel elus olevatele arreteeritutele. Aga isehakanud nõiakütte, valekaebajaid ning kampaaniat õhutanud puritaanlikke vaimulikke ei võtnud keegi hiljem vastutusele. Ning nad olid edasi igati lugupeetud kodanikud.
Kirjutasin loost märksa deailsemalt, aga ju vist arvati see vihakõneks. Ja Moderaator tsenseeris selle ära.
Ajaloo huviline 8. oktoober 2018 11:33
See on kahjuks meie moderaatorite tüüpiline käitumine. Mingi igati normaalne kommentaar, kus ei ole ühtegi ebatsensuursust, solvangut ega sõimu võetakse lihtalt heast peast rajalt maha. Ja demonstreerimaks oma objektiivsust ilmub see hiljem. Ainult et alles järgmisl päeval, kui neid vanu eelmise päeva kommentaare enam mitte keegi ei loe. Kõik oleks nagu korrektne, kuid ühel kommentaatoril on sisuliselt ilma mingi aluseta suu kinni topitud ja temalt oma arvamuste teisele teatavaks tegemine ära võetud.
Ajaloo huviline 7. oktoober 2018 16:24
Kirjutasin üht-teist omaaegsetest fanaatilistest nõiajahtidest. Ka omal ajal Ameerikas toimunutest. Aga ilmselt peab moderaator seda kõike vist räigeks vihakõneks. Kadusidteised nii, et jälgegi järgi pole.
Rebasekutsikas 7. oktoober 2018 09:39
Mind huvitab palju enam selle punase limuka ford-i lugu. Kas on tõesti nii,et valetad tervel maailmal näo täis, rikud väärika mehe elu ära..ja kõnnid siis lihtsalt minema? Vähemalt viis aastat üksik kambrit ja ilma õigusata omada vibraatorit oleks sellele valevandujale paras karistus.
oi kui kurb 7. oktoober 2018 09:29
vasakmarksist Greete Kõrvits lootis ju nii väga, et mees süüdi mõistetakse.
ww 7. oktoober 2018 08:07
Mitte süüdistatavast, vaid süüdistatud. FBI uurimist nõuti ja see saadi. Pärast seda ei ole süüdi.
hulgus 7. oktoober 2018 07:36
kui ei taha saada ahistamissüüdistustei tohi naistele: avada ust, pakkuda istet, teha komplimenti, maksta restos-baaris arvet, kanda rasket kohvrit-toidukotti, kinkida roose, kutsuda kohvile-sööma-kinno teatrisse. ja mitte mingil juhul ei tohi naisi puudutada, vaadata. edaspidi olgu tüdrukute ja poiste koolid ja töökohad eraldi. jäävad ainult katseklaasilapsed keda samasoolised paarid "saavad" (ostavad). siis on ehk kõik poliitiliselt korrektne.
siim 7. oktoober 2018 10:23
Lisaks veel tuleb kähku lahkuda igalt olengult kui on märgata,et mõni naine purju hakkab jääma-35 aasta pärast võib talle meenuda just sinu nägu...
Iroonman 7. oktoober 2018 10:44
Ja "hulgus" saaks kindlasti kaela ahistamissüüdistuse sest kaaskodaniku sel teel lausa olematuks tegemine on ahistamine. Või ei ole vä?

Õiglus võitis 7. oktoober 2018 07:11
Julgege kahelda FBI taustauuringus?
Eluvaatleja 7. oktoober 2018 03:48
NORMAALNE pool USA-s võitis ! Palju õnne meile kõigile !
Tiiu 7. oktoober 2018 03:16
Kui sai ülemkohtunikuks, tähendab pole süüdi.Õnnitlused.
kalev 7. oktoober 2018 02:59
pööbel kao urgu tagasi ja ära võta sõna asjades, mille suhtes puudub pädevus. Kommenteeri baari madist ja beebi helenit jne
Eino Taruk 7. oktoober 2018 02:26
Tagasilöök neile kes tahtsid seksuaalse iseloomuga süüdistusi relvana kasutama hakata.
Vana Pätt 7. oktoober 2018 00:54
Eestis on 90% inimesi erinevatel eluetappidel millegi poolkriminaalsega hakkama saanud. Isegi meie president on vist autot purjuspeaga juhtinud. Selle loogika järgi poleks võimalik kellelgi mingeid vastutusrikkaid ameteid pidada. 20 aastat tagasi saunapeol kellelgi pasunasse andnud või kedagi saunalava käperdanud.... pisiasi.
7. oktoober 2018 11:24
Siin on normaalsuse piirid ammu nihkes, vägistatuid on siin, uuringute järgi, samuti rohkem, kui Läänes, vaimne võimekus on samuti madalam kui Läänes ja seda seoses läbi elatud vägivalla kogemustega. Varsti jõuab Lääs meile järele, kui nad sama moodi jätkavad.
7. oktoober 2018 00:42
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
hulgus 7. oktoober 2018 07:45
millal see vee veiniks muutmise osa tuleb
Siiski 6. oktoober 2018 23:54
Veel on võimalik tema suhtes uurimine alustada ning kui ta süüdi mõistetakse tuleb tal ikkagi ametist lahkuda.
Siiski 7. oktoober 2018 00:59
Kui loll võib olla eesel.
süüdistajat 7. oktoober 2018 06:57
pole keegi isegi üle kuulanud, tõstis lihtsalt hala üles.
ekriid 7. oktoober 2018 10:32
aja ennast asjaga kurssi
süüdistajat kuulati üle NELI tundi järjest ja seda avalikult.
Sama toimus ka selle süüdistatavaga, ka neli tundi, kus see brett siis tönnis, halas ja valas oma krokodillipisaraid nagu teismeline plika.
qq 7. oktoober 2018 08:16
Ford ei pöördunud kohtusse, soovis FBI-d, selle ta sai. Mida enam uurida, kui Fordi nimetatud isikud ei teadnud midagi sellest nn ahistamisest, millest Ford rääkis?