Krimi

FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Raplamaal hukkus sõidukilt löögi saanud naine (71)

Ohtuleht.ee, 6. oktoober 2018, 21:37
 Kaspar Pokk
Täna õhtul juhtus Rapla vallas liiklusõnnetus, kus sõiduteel kõndinud 65aastane naine sai löögi mööduvalt sõiduautolt ning hukkus.

Raske õnnetus juhtus õhtul kella 19.30 ajal Rapla vallas Raela külas Rapla-Järvakandi-Kergu maantee 5. kilomeetril. Esialgsetel andmetel sõitis Volkswagen Polo juhtinud 60aastane naine Raplast Kergu suunas, kui märkas sõiduteel liikumas jalakäijat.

Paraku ei õnnestunud autojuhil jalakäijale otsasõitu vältida ning toimus kokkupõrge, milles sai teel liikunud jalakäija sedavõrd raskeid vigastusi, et hukkus sündmuskohal.

Politsei selgitas, et autojuht oli kaine ning omab juhtimisõigust. Esmane sündmuskoha vaatlus annab aluse arvata, et hukkunud naine helkurit ei kandnud ning tema täpne terviseseisund ilmneb kohtuarstlikul lahangul.

Rapla politsei välijuht Anti Šapkin kirjeldas, et õnnetus juhtus pimedal ajal sirgel teelõigul, kus puudub aga eraldi tänavavalgustus, mis teeb pimedal ajal sõidutee läheduses või suisa teel liikuvate jalakäijate märkamise kordi raskemaks.

"Kuna jalakäija on sellistes olukordades alati nõrgem osapool, tuleb tal ohu välistamiseks teha enamat, kui loota teel liikudes vaid kaasliiklejatele, juhusele ja õnnele. Selles osas ei saa ülehinnata ka pimedal ajal asulavälisel teel liikumisel ettevaatlikkust, veel vähem helkuri või muu valgusallikaga iseenda nähtavaks tegemist teistele liiklejatele," rõhutas ta. "Mis asjaoludel aga naine sõiduteele ning traagilisi tagajärgi toonud õnnetusse sattus, seda selgitame edasise uurimise käigus," lisas välijuht.

71 KOMMENTAARI

l
lugeja 7. oktoober 2018, 20:17
See uus tee tehti nii kitsas, et teepeenar praktiliselt puudub. Jalakäijal ja jalgratturil pole kusagil ruumi, ainult sõiduteel.
a
Autol on tuled 7. oktoober 2018, 15:06
ees ja taga. Mina jalakäijana ju näen neid ja püüan kõrvale hoida tee pealt. Või kuis? On siis helkur või mitte, auto on igal juhul NÄHTAV!
Loe kõiki (71)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee