Eesti uudised

KODU RATASTEL: elukaaslased Marita ja Edgar mõõdavad juba 11 aastat koos maanteid

„Läksin ise ka kaugsõidu autojuhiks, et ei peaks oma mehest pikalt lahus olema!“ (65)

LISA KOMMENTAAR

Tööst täpsemalt 8. oktoober 2018 09:26
Tahaksin küsida siin kommentaare jaganud"logistika spetsialist" kuidas ta viib koorma soomest saksamaale,kui laadimine lõppeb 21.30 Turus. Mahalaadimine peab algama 23.30 Hannoveris. Lisaks vahelaadimine Lõuna-Rootsis Helsingboris. ....ja seda peaks siis ühe juhiga tegema ?
Täpsustan 8. oktoober 2018 13:46
Mahalaadimine on järgmisel ööl ja vahelaadimine Helsingboris toimub tagasiteel soome.
Ets 7. oktoober 2018 22:25
esta 7. oktoober 2018 16:03
Üks tore artikkel üle pika aja, muidu muud ei kuule, et jälle lahutasid ja läksid lahku, kui inimestel meeldib teine teisega kogu aeg koos nninapidi olla,siis laske neil rahulikult olla. Oleks minu olemine, teiseks minu tegemine teeks ma ka samuti.Kõike head teile tubli paar. Andke, aga talda.
Autojuht 7. oktoober 2018 19:42
Ilus lugu rõõmsatest ja optimistlikest inimestest. Nii peabki, sest elus masendusega ja pessimismiga kaugele jõua. Aga paljud kommentaarid justkui kadedusest ja õelusest kirjutatud. Ajage silmad lahti ja nähke elus rohkem ilusat. Ja kui teil oma naiste või meestega suhted korras pole, siis need kaks pole selles süüdi. Peske oma pesu mujal.
Tulevane autojuht 7. oktoober 2018 13:18
Tahaksin küsida kaugsõidu autojuhtide käest, milline palk praegusel ajal on, kas 2000 euri saab kuus kätte?
Tulevasele 7. oktoober 2018 13:45
Nagu kõik elualad- on ka see elukutse kastisüsteemne.
Alamad nühivad 1000 eest, mina alla 3000 end kodust välja ei vea. Selleks, et 3000 kätte saada, pead omama väga häid suhteid väga korrektsete vedajatega, keda tunned aastaid.
On võimalik vabalt ka üle 3000 kätte saada, kuid selleks pead olema nt Norra kuningriigi resident, mis eeldab sealset registreeritud elukohta, maksude maksmist Norra kuningriigile ja peremeest, kelle jaoks oled väärtuslik tööjõud, mis seisneb selles, et sõidad kuhu iganes iga ilmaga ja saad hakkama, muidugi siis, kui sõidad juba Norra numbriga, pead omad jutud norra keeles ajama (ka taani ja rootsi keel kõlbavad- need on nii sarnased omavahel), sest sinuga võidakse inglise keeles demonstratiivselt mitte rääkida, kuna oled ju "peaaegu norrakas".
Sellisesse kasti jõuavad aga haritud ja karsked mehed.
Pmt soovitan mõte jätta, sest ega see algus miski vahva pole- sinust sõidetakse rahadega üle, püütakse sind "trahvida" teab mille eest, et mitte maksta. Kui oled nii aastat viis vastu pidanud ja karastunud- võid proovida edasi liikuda. Kuid selle ajaga saab tavaliselt silmini või oled alistunud ja hakanud sõitma nt kahe kaardiga, mis sulle megatrahvid kaela tõi ja oled laostunud, närvid läbi ja jooma hakanud.
Tulevane autojuht 7. oktoober 2018 13:56
Aitäh põhjaliku vastuse eest
palgad 7. oktoober 2018 14:22
erinevad..eestis sees, norra, eesti-soome vahet eesti-euroopa ning euroopa sisetöö! Kui tööd küsid, küsi palka ja eralda küsimisel päevaraha palgast ehk siis küsi konkreetselt palga nr-t! Meie tööandjad seovad need üksteisega ehk siis soovivad sulle maksta ametlikult miinimum tasu, mis on cirka 650-670 euri vist! Sorry, kui eksin! Veel hullem, kui lased ennast vormistada tolmuvedajaks, keda aegajalt välislähetusse saadetakse, siis eesti miinimum palk põhipalgaks! Soovitan rahvusvahelistel vedudel küsida palgaks 75 euri keskeltläbi päevas..ehk siis jagagu need rublad tundideks! Et oleks meie seadusandlusega kooskõlas! Palk koos päevarahadega olgu üle 2000 euri kuus! Alla selle ei tasu sõita..tööandja nutulaulu ära kuula..pane uks väljaspoolt kinni ja otsi..Eestis makstakse alates1100-1800eurini firmades, üksikud saavad üle 2000! Mujal töötades ehk siis cemtis, Soomes, Rootsis jm kõiguvad täpselt niipalju kui pehmod on juhid ja kui ahned tööandjad! Veohinnad on Euroopas pea ühed!
Skeemid 8. oktoober 2018 11:53
Leping miinimumile, ülejäänud päevarahad ja "sulas".
Esimese kuu järel saad "seoses ajutiste raskustega" just niipalju, et püsid elus, teise kuu lõpus saad mittemidagi ja jagad ära, et sind peteti.
Samas on uus juba ootel, sest kuulutused palgale 2500- 3000 on kogu aeg üleval.
Kuna leping on miinimumile, siis hea, kui sellegi saad, sest püütakse "trahvida" ükskõik mille eest ja tavaliselt püütakse esitada ka arve, "rikkumistega tekitatud kahjud", mis ületab sinu miinimumi mitmekordselt. Nt nässus mootorite tõttu kütuse ülekulu ja kui sul pole pilte sellest päevast, mil selle romu sõitmiseks said- siis ka iga vana kriimu ja mõlgi eest jne.
See on selleks, et minema lontsiksid.
Resultaat on see, et oled ühe kuu elanud oma raha eest, teise poolnäljas kopikate eest ja raha on sul nüüd mitu korda vähem, kui minnes oli.
Töövaidluskomisjon aga teatab, et leping oli ju miinimumi peale ja päevarahad klausliga "kuni" lepingus.
Tean firmat, mis nii tegutses neli aastat järjest ja siis vahetas nime, mitte midagi tegijatega pole juhtunud siiamaani.
villu 7. oktoober 2018 12:48
asja tegelik nimi on armukadedus
naine 7. oktoober 2018 10:55
10 aastat elukaaslus. Pole abieluinimesed. Kõik naised ei saa minna vabaabielumehega tema tööle kaasa, et ...ahmaeiviitsi.
Autojuht 7. oktoober 2018 19:46
Lugesid ikka loo läbi. Kuidagi pahur või. Kes süüdi?
majanduslikus mõttes 6. oktoober 2018 20:31
Soome ja Saksamaa vahet kahe juhiga sõita pole mõistlik! Ühe juhi palk jagada kahe peale! Juhul, kui on kiired otsad, siis vaid pool päeva võitu nädalas! Suurem osa ajat loksutakse laevas!
Ära uduta 7. oktoober 2018 13:54
Kahe juhiga mina muidugi keelduksin sõitmast, sest see on täiesti sõge, ma mõtlen võõraga. Kuid Norras kohtasin paari, eestlane ja ukrainlanna vedasid Soome sabasid ja said hakkama.
Pmt ajavõit on, sest saab järjest sõita, laevas on ju masinapilet hinnaline, kahe juhi peale veokipaketis suurt raha ei kulu, sest see on soodushindadega.
Ma võoin ka öelda, et nt mina sõidaksin ja sõidan vaid siis, kui tuju tuleb ja logistikutega läbisaamise korral on võimalik korraldada nt oma 45 tunnist pausi nii fjordis kala püüdes, Hemsedalis suusatades, Euroopas suvel rattaga ringi sõites, st olla kui turist ja see makstakse sulle veel kinni ka.
Miks siis mitte seda toreda naisterahvaga koos teha?
ära ise uduta 7. oktoober 2018 14:28
ma räägin konkreetselt Soome Ja Saksa vahelisest töö tegemisest, mida see paar ka teeb! Kui oled natukenegi kursis siis mõistad! Vahemaad lühikesed, laevasõit edasitagasi jne! MIs jura sa 45h ajad ja rattasõidust?? Kas tuled kahe juhiga tööle raha teenima või kalale? Tean ka selliseid, kes ajavad töötegemise puhkamise ehk siis viinavõtmisega sassi-neil pole pikka pidu! Sõprus logistikuga, njahh! Sõprus!?? Ära tee ennast paremaks, eks ole?
Ära plära! 7. oktoober 2018 15:09
Sa ajad üldse töö tegemise ja raha teenimise ühte auku. Tead- need ei ole kattuvad mõisted, kui teed tööd, siis ei jäägi aega raha teenimiseks.
Vaata, kui sa ise nügid mingi 2007 aasta "eurokitsel" ja PNO rendisabaga mingite kopikate eest, mis annavadki sulle vaid võimaluse oma 45-tunnisest pausist olla teadvusetus olekus, iseväljamõeldud "ingliššiga", millest vaid ise aru saad, mööda parklaid ja truckstoppe tuigerdades teisi tülitada- siis on seegi vaba valik.
On olemas ka alternatiivid, milles logistikud ei olegi ahned eestlased, aga inimesed, kes ei lähe kadedaks, kui elad kui inimene, puhkad kui inimene ja saad palka kui inimene, mitte ori.
Nemad mitte ei pane pahaks, kui sa rattaga sõidad, kala püüad- nad on sinu üle pigem rõõmsad.
Ilmselgelt pole sa inimlikku kohtlemist näinudki, veel vähem seda tunda saanud.
Suu läheb virilalt viltu, kui näed taanlasi, rootslasi, norrakaid oma kirevate autode ja sinu kaks kuupalka maksva kalli garderoobiga?
Vot nemad ongi need, kes on inimväärse kohtlemise ja palga osaliseks saanud.
Kui väga punnitad, siis saad mõne suust puhta eestikeelse jutu ka kätte.
kirevad autod! 7. oktoober 2018 16:31
Kuulen ilueedi, ühelegi tööandjale ega logistikule ei lähe korda sinu vaba aeg, sinu hobid! Sa võid ju töötelefoniga jutujätkuks logistikuga oma puhkeaja veetmisest lobiseda-viimane muidugi kiidab takka ja sina oled üliõnnelik! Muidugi sa küsid vahel-mitu palli sa mulle annad 10 palli süsteemis, noh kui kõrgelt hindad? Ori oled sina samasugune nagu kõik teisedki, palk enamvähem sama, auto samuti! Olen ka natuke aega sõitnud 34 aastat ja viimased 15 cemtis..kuulnud näinud "tegijaid" sinusuguseid, aga need viimased osutuvad reeglina soolapuhujateks! Koore transpordi äris koorivad log-a firmad ja sinult oodatakse vaid kiiret tulemust! Kedagi ei huvita sinu vabaaja veetmise viisid! Kui sina teenid raha muul moel kui töötegemine, siis on see järjekordne vale! Kordan, ära pane tarka, olen sinusuguseid nn valituid juhte ennegi kohanud! Sinu kiidetud daanlased, rootslased, norrakad on oma mukitud autode roolis reeglina tunkedes-nagu Karlssonid!
sorry 7. oktoober 2018 16:38
Vaata aga 7. oktoober 2018 19:22
Kui töö sisu ja reeglid sellised ja sa pead soomest õhtul väljudes järgmise päeva õhtuks saksas olema, siis teisiti lihtsalt ausal teel ja korras närvidega pole võimalik.
noh 6. oktoober 2018 18:45
vast ei lubanud meest üksi, mine tea neid noori naisi kes hääletavad.

Pets1 6. oktoober 2018 14:56
Keppp ja keeeks olemas. Kabiini amordid õlita ärata
6. oktoober 2018 21:24
Ilma seksiteemalise repliikita ei saanud? Kingad pigistavad?
Pigem tal 7. oktoober 2018 09:43
Petsidest 7. oktoober 2018 11:31
Sellised Pets1-d on tänapäevased tõelised, eestimeelsed "rekkajuhid" kellesuguseid kohtab kõikjal Euroopas ja Skandinaavias. Tavaliselt on nad alkoholisõltlased ja ka väga räpased, maitsetult ja isegi koomiliselt riides ja riided läigivad mustusest. Kuid- nende aksessuaarid on valged sokid! Nad ju peavad sõitma valgetes sokkides!
Jutt käibki neil ümber augu ja alkoholi ja ega millekski muuks polegi nende peake võimeline.
lahe! 6. oktoober 2018 11:31
nii tore, et inimesed on leidnud oma tee, naisrekkajuht pole just tavaline, aga kui neile sobib, siis on kõik hästi. peavd ikka parimad sõbrad olema, kui kogu aeg suudavad ninapidi koos olla, vedas, et teineteist leidsid.
nojah!? 7. oktoober 2018 09:18
kindlasti on nägelemist ka! Ei usu, et kõik nii roosiline on!
6. oktoober 2018 10:47
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
nõmmekas 6. oktoober 2018 09:46
Soovin edu ja rahulikku meelt! Olen ise ka üle 40 aasta suurte masinate rooli keeranud.
Väga head eeskuju annate noortele. Ikkagi on armastus ja teineteise mõistmine elus.
Me oleme ka naisega kõik põhjamaad läbi sõitnud. Tublid olete, juhhei.
lihtsalt üks naine 6. oktoober 2018 09:32
50 aastat abielus , koos küll ei tööta aga puhkused veedame koos.Pole hullu midagi , kaua koos elatud ja kaunikene---pere koos laste-ja lastelastega suur.
miks sellest nüüd rääkisid? 6. oktoober 2018 14:24
jutt käib koos töötavatest paaridest, sina ju ei tööta? imelik postitus.
naise arvamus, 6. oktoober 2018 19:40
aga mehed põgenevad tööle ka puhkepäeval, et vaid koosolemisest pääseda.
ei ole nii 7. oktoober 2018 09:21
see amet ongi niisugune..mõni nädal oled 7 päeva tööl! 24h pausi saad laupäeva lõuna ja pühapäeva lõuna vahel ära teha ja jälle rooli! Rahaliselt kõvasti alamakstud amet meil!
RS2 to naise arvamus. 7. oktoober 2018 09:55
Ja kui mehed ei ole tööl vaid istuvad kodus siis jälle häda, et normaalseks elamiseks raha ei jätku. Eks? ;)
Airi 6. oktoober 2018 08:35
Nii tore ja positiivne lugu tavalisest eesti perest, samuti töötan mehega päevast päeva koos, eriala küll teine aga meil on ka ikka tavaliselt millest rääkida. Palju edu teile ja pikka koos reisimist ja töötamist.
6. oktoober 2018 08:11
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
pakun 6. oktoober 2018 14:25
et oled mees, mitte pereema
rekkamees 6. oktoober 2018 07:58
miks mitte kui lapsed suured jakodu valvur olemas.hakkajad naised kes istub krusa rooli müts maha nende ees

6. oktoober 2018 05:14
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ja kui kartiski 6. oktoober 2018 14:26
siis õigesti tegi, kasutavadki, odavaid teeäärseid pr0ste.
5. oktoober 2018 22:34
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
samas 6. oktoober 2018 14:27
heterosuhet võid ikkagi kommida, vat kui on PD-d omale last ostmas ehk vastu eesti seadusi inimkaubandusega tegelemas, siis kommida ei ole lubatud :D selline võrdõiguslikkus meil.
kunstviljastamine 6. oktoober 2018 19:42
on ka Eestis lubatud ja teostatav.
RS2 kunstviljastamisele 7. oktoober 2018 09:57
Kas Eesti on juba nii kaugele arenenud, et ka PDsid kunstviljastatakse? ;)
Saima 5. oktoober 2018 21:11
Mul ka naabrid Saaremaalt tegid sama lükke.Mees mul ka rekkajuht ja ütleb, et töö on normaalne aga meestel pole arusaamist ühtsusttundest.Et kui kodunt eemal ja peavad ööbima ühises korteris, siis pead ka arvestama kõikide teistega seal.Sellel on vedanud, kes on saanud paariliseks peteliikme.Aga kui on võõras..siis iial ei või teada ta käitumist või tujusid.Nii, et saare mehed tublid et olete ühendanud töö ja pere kokku.Pole probleeme ja raha tuleb ühisesse rahakotti.
ööbitakse 6. oktoober 2018 19:43
põhiliselt ikka autos, puuduvad ka pesemisvõimalused.
19:43 7. oktoober 2018 09:58
Pesemisvõimalusi on nii tanklates kui ka tehastes kuhu kaup läheb-tuleb.
Pesemisest 7. oktoober 2018 17:15
Igas veidikenegi terminali moodi terminalis on mitu duširuumi veokijuhtidele, tihti ka toitlustuskoht.
Duširuumid võivad olla ka bensiinijaamades ja isegi tillukestes bensiinijaamades.
Varem olid bensiinijaamades ka pesumasinad + kuivatid, jäid 8-tunnisele, pesid ja kuivatasid ka riided ära, aga nüüd on need pigem haruldus, sest "kolleegid" Poolast ja Rumeeniast arvasid, et neil on neid pesumasinaid kodus ka vaja. Ka televiisoreid laevadest, voodipesu ja muudki.
Meie inimesele on küllap võõras ka see, et parklaid koos sooja vee ja köetud WC-dega leiab mujal maailmas ka keset metsa olevates parklates, mitte ainult kiirteede ääres.
Ja neid on tihedalt, eriti Skandinaavias, kus ilmaolud võivad teekonna ajutiselt katkestada ja tuleb parklasse keerata. Tasulised, valvega veokiparklad on kõik pesemisvõimalustega.
Kui kohti tead, siis jääb meelde, missugustes asutustes pesumasin on ja kui inimlikult oskad suhelda, mitte keegi ei keela seda kasutada. Viisakas oleks oma pesuvahendit omada muidugi.
5. oktoober 2018 20:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
JJ 5. oktoober 2018 21:23
Jälle rohud võtmata? Pista kirjad pauluselt või paulusele lihtsalt PRÜGIKASTI! Ja palun tarvita hullurohtusid korraparaselt, võib ju veel tõsisem kriis tulla
JJ -le 5. oktoober 2018 23:26
Kas sinul on midagi palju võetud et ei mõista loetud loen samuti piiblit
JJ 6. oktoober 2018 08:50
Küsimus ei ole selles et oskad lugeda, vaid selles et ei tarvitse neid tarkusi kommentaaridesse ümber kirjutada. Küsimus pole ju kaugeltki piiblis, aga olgu!
Midagi 5. oktoober 2018 20:41
nii armast ja rõõmustavat polegi kaua lugeda saanud.Toredad inimesed ja soovin turvalist maanteede vallutamist.
5. oktoober 2018 20:41
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Eks siis soeta endale 5. oktoober 2018 21:17
tehiskaaslase (kumminaise), kui muidu sang kipub rooli varda vahele jääma.
Kallurimees 6. oktoober 2018 00:26
Tean, et kui oled nädalate viisi sõidus, siis on vaid kaks valikut- Pihu Pille või tasuline armastus.
Juku 6. oktoober 2018 13:43
Aga õpi ametid selgeks ja voilaa! Kes Sul keelab sellega raha teenida? Sama on kuradima hea kui on tõsise töö tegijaid ja tundub et paar ise rahul.
Tuleb ainult head meelt tunda ja jõudu edaspidiseks!
to. õpi amet 7. oktoober 2018 10:29
Kas sulle meeldib olla tööl 24-7 . Jah sa ei sõida kuid oled tööl siis peaks olema palk 3000 e kätte . Hea kui on hobid millega saad tegeleda olles tööl , lugemine , kudumine , sportimine , fotograafia , po - graafia . Olles algaja arvesta , et lõhud rehve , kinnitad koorma valesti , tahad meeldida logistikutele ja rikud töö- ja puhkeajaseadust . Eksid marsruudiga ja sõidad ennast kinni Pariisis või Norras .
"Vanale" 7. oktoober 2018 17:29
Vaat mis- kui oled "vana", siis kirjutad siin algajatele, et nad peavad ALATI võõras kohas helistama kauba saajale ja küsima, kas dokumentides näidatud aadress on ka mahalaadimise aadress või linnakontori oma, mitte ei nääguta, kuidas nad end kinni sõidavad.
Ja ka seda, et navisse aadressi toksides nad veenduksid, et valivad õige koha, jälgides ka postiindeksit, sest samanimelisi kohti on palju ja dokumentides oleval aadressil on ka postiindeks alati.
"Vanad" sõitsid mõned aastad tagasi Itaalias end nii kinni, et kiskusid vanalinna majadelt rõdud küljest ära ja lõpuks tõsteti nende tühjakslaaditud haagised ja vedurid kraanaga ringi. Mis see maksma läks- seda ma ei tea, aga arvan, et väga palju.
hmm 5. oktoober 2018 20:40
Tore lugu üle tüki aja!!! Edu teile!
Tõnu 5. oktoober 2018 20:38

20 ne aastasena 5. oktoober 2018 20:17
sattusin koos sõbrantsiga Moskvasse,jäin üksi.Miilitsad viisid mind Leningradi maanteele.Ma peatasin suure kolhiida.paremat inimest pole ma näinud.Teel Leningradi ,söötis see vene mees mind,jõudes Neevalinna ,andis ta mulle raha Narvani jõudmiseks.Muideks Moskvas palusin eestlast suure kolhiida juhilt ,kas tohib öömaja ,vastus oli eitav.Kül karma leiab ta üles või juba leidis.olen nüüd 66.
Strašnee tigra ili rõsi 5. oktoober 2018 20:34
Liš Kolhida s Kutaisi. :-)
Mädanik 5. oktoober 2018 20:37
Omast käest võib öelda et eestlasest võid oodata hätta jäämist.Venelasest vastupidi võid enam vähem kindel olla et ulatakse abikäsi.
hei 6. oktoober 2018 00:01
Est 5. oktoober 2018 20:17
Väga ilus ja kokkuhoidev paar. Rõõmustav lugu.
vat kui naljakas 5. oktoober 2018 20:01
polegi ühtegi kommentaari, kõik ju nii hästi, keegi ei oskagi kohe midagi negatiivset leida
aga need kaks seal autoroolis on toredad, õnne neile:)
tublid 5. oktoober 2018 20:10
inimesed, pole ju midagi lisada ega kritiseerida.
vat 5. oktoober 2018 20:45
tunduvalt parem uudis kui pedepaari poegimine..