Maailm

Kuulsas Berliini seksipidude klubis võib levida eluohtlik haigus (31)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. oktoober 2018 20:35
KitKatClubi värvikate pidude varjupooleks on otsekontakti teel levivad haigusedFoto: Vida Press
Berliini kurikuulsa seksiklubi külastajaid tabas kole ja ääretult ebaseksikas ehmatus: ühel kliendil avastasid arstid eluohtliku haiguse. Kokku läks igaks juhuks arsti juurde kontrolli umbes 100 inimest.

KitKatClub on üks Berliini tuntumaid täiskasvanutele mõeldud asutusi, mida külastavad erinevate seksuaalpraktikate huvilised kogu maailmast. BBC kirjutab, et klubi palub möödunud laupäeval nende pidu külastanud klientidel pöörduda kiiremas korras arsti juurde ennast kontrollima. Nimelt läks üks laupäevase fetiši- ja kostüümipeo külastaja esmaspäeval arsti juurde, kus tohtrid mehel bakteriaalse meningiidi avastasid.

Bakteriaalne meningiit on äärmiselt ohtlik haigus, mis võib lõppeda sepsise, ajukahjustuse ja isegi surmaga. See levib otsekontakti teel, mida ühel KitKatClubi fetišipeol ilmselt õige sageli ette võib tulla. Eriti ränkadel juhtudel võib bakteriaalne meningiit tappa mõne tunniga. Seda ravitakse antibiootikumikuuriga.

KitKatClubi töötajad on profülaktika mõttes ravi läbi teinud, ent kellelgi neist sümptomeid esinenud ei ole. Bakteriaalse meningiidi sümptomiteks on ootamatult tõusnud kõrge palavik, tugev peavalu, oksendamine, valgustundlikkus, kuklakangestus ja segadustunne.

Samal teemal

26.08.2019
LISTEERIABAKTER ON LIIKVEL. Keda ohustab raske haigus listerioos?
19.06.2018
ETTEVAATUST, SALMONELLOOS! Äge soolenakkus võib tabada nii kodumaal kui reisil
10.06.2018
Hirmutav bakter: miks ei tohi süüa osasid maisiga köögiviljasegusid?