Maailm

NAGU VITS VETTE! Interpol oma teadmata kadunud presidenti ise veel taga ei otsi (4)

Toimetas Greete Kõrvits, 5. oktoober 2018 16:40
Interpoli juht Meng Hongwei LyonisFoto: Reuters/Scanpix
Rahvusvahelise kriminaalpolitsei Interpol president on teadmata kadunud, vahendab BBC. Viimati nähti teda 29. septembril Prantsusmaal Lyonis, kust mees kodumaa suunas reisima hakkas.

64aastase Meng Hongwei perekond räägib, et pole oma lähedasest midagi kuulnud. Eelmisel nädalal pidi Meng lendama Lyonist, kus asub Interpoli peakorter, Hiinasse, kuid kodumaal pole teda keegi näinud. Tema kadumisest teatas politseile Mengi abikaasa. Omaenda organisatsiooni kadunud isikute nimekirjas Mengi veel pole. Interpol kinnitas, et on Mengi väidetavast kadumisest teadlik, ent praegu otsivad teda taga Prantsuse ja Hiina politsei.

Samal teemal

Hr Meng on erinevates Hiina politseiametkondades töötanud 40 aastat, olnud nii terrorivastases üksuses, piirivalves kui narkopolitseis. Õieti on ta niivõrd teenekas Hiina politsei töötaja, et kui temast 2016. aastal Interpoli president sai, avaldasid paljud inimõigusorganisatsioonid protesti, kuna kartsid, et Meng võib kasutada oma uut ametit ära Hiina dissidentide tagaotsimiseks. Meng on Hiina Kommunistliku Partei liige.

Meng eitas toona kategooriliselt, et kasutaks oma ametipositsiooni kellegi tagakiusamiseks või muuks, kui vaid organisatsiooni ettenähtud tööks. Interpol saab inimesi vaid rahvusvaheliselt tagaotsitavaks kuulutada, kuid neil ei ole õigust saata töötajaid teistesse riikidesse kahtlusaluseid kinni pidama ega õigust koostada vahistamiskäske.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee