Maailm

NARKOMUULAD - soomlased jäid Prantsusmaal vahele 653 kilo kokaiiniga (12)

Toimetas Aadu Hiietamm, 6. oktoober 2018 07:45
Noor naine kokaiini tarbimas. Pilt on illustratiivne.Foto: PantherMedia/Scanpix
Prantsuse tolliametnikud pidasid teisipäeva öösel riigi lõunaosas Toulouse'i lähistel rutiinseks kontrolliks kinni külmutusauto. Kuna selle juhid olid väga närvilised, kontrolliti ka koormat. Kalalasti seest leiti 50 pakki kokaiini kogukaaluga 653 kilogrammi, vahendab agentuur AFP.

Hollandis registreeritud külmutusauto oli teel Põhja-Portugalist Hollandisse. Autojuhtideks osutusid kaks soomlast –  53aastane ja 60aastane mees. MTV andmetel kuulus üks vahistatud soomlastest aastatel 2012–2013 Lappeenranta Põrguinglite motojõuku. 

Eelmine suurem kogus kokaiini  – 752 kilogrammi – avastati Prantsusmaal septembri keskel Le Havre'i sadamas.

Soome keskkriminaalpolitsei uurija Jari Leskinen ütles ajalehele Ilta-Sanomat, et Prantsusmaal vahele jäänud soomlased olid nii-öelda narkomuulad, kes pidid kokaiini toimetama mõnda teise riiki. Kindlasti ei olnud aga selle saadetise sihtriik Soome, sest nii suurele kogusele puudub seal turg.

Gramm kokaiini maksab Lõuna-Soomes 80–100 eurot ja Põhja-Soomes kuni kaks korda rohkem. 653 kilogrammist kokaiinist jätkuks Soomes aastakümneteks. Leskineni sõnul on Soome kokaiiniriigina näiteks Rootsi või Norraga võrreldes päris kääbus. 

Nii suure lasti taga on tõenäoliselt mõni suur Euroopa või Venemaa kuritegelik rühmitus ning kokaiin oli arvatavasti  teel Rootsi, Saksamaale või Venemaale. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee