Eesti uudised

Tööjõupuudus tõstab hindu ka kinnisvaraturul

Toimetas Triinu Laan, 5. oktoober 2018 12:30

5 KOMMENTAARI

e
Elukutseline Setu/ 5. oktoober 2018 18:19
Ja nad ei lõpeta selle mantra korrutamisr! Ei ole inimestel ei häbi, au ega südametunnistust. Ilmselt on mõned neist ka naaberiigi luureorganite palgal. Kuidas muidu seletad nii raevukat soovi oma kaasmaalased oma kodus vähemusrahvuseks muuta. Ja muidugi on see karjuv vale. EESTIS ON SUUR TÖÖ PUUDUS! Kui lähtuda Maksuameti andmetest siis meil on jätkuvalt ca 180 000 - 200 000 tööealist inimest (kes ei ole ka invaliidid), kes ei maksa (ise ei maksa, osade eest maksab riik) sotsiaalmaksu. Ehk teiste sõnadega nad ei saa töötasu. Seega pole nei tööd! Äkki on nende puhul tegemist rantijee elu elavate miljardäridega? Kui Soome riigis ei rakendataks massiliselt meie inimesi tööle, siis oleks asi veel masendavam. Selle asemel, et rääkida tõelisest olukorrast ja arutleda selle üle kuidas asja paremaks muuta, üritavad osad tegelased asju veel hullemaks teha. Need on oma riigi ja rahva vaenlased.
e
elektritsaab tasuta/ 5. oktoober 2018 17:57
Tootmiskulude kokkuhoiuks kasutagem erineval otstarbega hho aparaate mis hoiavad kokku transpordi kulusid 90% ! jne.
m
Miks valetate? / 5. oktoober 2018 17:52
Tööjõupuudust EI OLE! Makske normaalset palka nendele, kes teevad tööd, kes on viis päeva nädalas iga päev tööl ja seda ilma pohmellita. Ise otsite mingisuguseid nelja- viie eurise tunnihinnaga tegelasi, kes hommikul tulevad ja pole kaineks vee saanud, tööl käivad esimese rahani, nagu saavad, pole tükk aega neist midagi kuulda. Rääkige asjadest nagu on!
m
Mitte ainult ehituses/ 5. oktoober 2018 22:18
Ka kurgi ja maasikakasvatajad kasutavad juba paar aastat miinimumpalgaliste kohalike asemel kolmesotise palgaga nõus olevaid ukrainlasi. Ühed sellised keerasid mulgimaal maasturiga üle kupli ja üks neist elusana koju tagasi ei läinud. Nii nagu meilt läks esimese lainena Soome pigem probleemsed tüübid, nii tulevad ka siia esmalt samasugused, kes kodus enam rakendust ei leia. Korralikumat kaadrit hakkab tulema siis, kui palgad ka selle taseme peale tõusevad, mis vähemalt kohaliku pensionieeliku või kogemusteta koolilõpetaja tööle meelitab, siis aga kaob vähemalt praeguse mahu juures tööjõu sisseveo vajadus ära.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee