Eesti uudised

Loe lugejate meenutusi!

ÜLESKUTSE | Meenuta enda lemmikõpetajat! (36)

Ohtuleht.ee, 5. oktoober 2018 14:38
ÕpetajaFoto: Pixabay.com
Reedel on ülemaailmne õpetajate päev, mis on ellu kutsutud selleks, et väärtustada õpetaja ametit ning pöörata tähelepanu selle elukutsega seotud probleemidele ja saavutustele.

Hea lugeja, kas sina mäletad veel kooliajast enda lemmikõpetajat? Kui jah, siis meenuta enda kunagist pedagoogi ning saada lugu enda lemmikust yleskutse@ohtuleht.ee!

Samal teemal

Hillar Kohv: Klassijuhataja Helju Tombakuga käisime nii kalal kui põllult kartuleid korjamas

"Kusagil 40 aastat tagasi käisin Tori ehk tollase nimega Virula kaheksaklassilises koolis ning 4-8. klassini oli meie klassijuhatajaks Helju Tombak, neiupõlvenimega Helju Kallaspoolik. Põnevad olid alati uue kooliaasta alguspäevad ja ka kooliaasta lõpuosa mai lõpus. Septembris käisime alati sovhooside põldudel kartuleid korjamas ning kui oli kaasas oma klassijuhataja Helju Tombak, siis oli alati tore. Eriti meeldis see, kui sattusime kartuleid korjama Vändra Katsesovhoosi, sest seal anti alati kõige paremini ka süüa sööklas.

Helju TombakFoto: Erakogu

Mais käisime nii metsa istutamas kui ka põldudel kive korjamas ning ka see oli vahva. Eriti vahva oli aga see, kui käisime klassijuhataja Helju Tombakuga terve klassiga kalal nii Tori paisu juures kui ka Halliste Puisniidu piirkonnas Riisal (praegune Soomaa). Tol ajal võtsime sellised retked ette jalgratastega. Kohal pidid olema kõik, ka need, kellele kalapüük ei meeldinud. Need viimased pidid käima kalapüüdjate juures ja kirjutama üles püütud kalade arvu.

Tänaseks on kahjuks meie klassijuhataja Helju Tombak juba aastaid teises ilmas. Temaga koosoldud aeg oli tore ning meenutamist väärt."

Läänemaa ühisgümnaasiumi võrratu kirjanduse õpetaja

Merilin: "Lõpetasin mõni aasta tagasi Läänemaa ühisgümnaasiumi ning sooviksin südamest tänada kirjanduse õpetajat, Tiina Brocki, kes ei olnud ainult suurepärane õpetaja, vaid ka imeline inimene! Tiina oskas oma entusiastliku ja motiveeriva loomuga panna raamatuid lugema ka sellise õpilase, kellele see on vastuvõetamatu. Tema tunnid olid väga praktilised ning põnevad, alati rääkisime ka elulistest asjadest - ta oskas riikliku õppekava siduda meile huvitavate teemadega. Vajaliku ainestiku tegi meile väga põhjalikult selgeks ning lisaks kuulas alati meie muresid ning võimalusel aitas meid. Samuti rõõmustas ta alati meie saavutuste üle. Huvitav on minu jaoks alati olnud see, et ta ei olnud isegi meie klassijuhataja. 

Tiina võttis igat õpilast individuaalselt ning arvestas õpilaste eripäradega. Õpetaja andis meile tihti palju erinevaid valikuid ja võimalusi koondhinde kujunemisel. Olen üsna kindel, et endast on ta pea igale õpilasele jätnud mingisugusegi meeldejääva jälje. Tiina uskus alati õpilastesse. Tema pealekäimisel osalesin mõnel kirjanduslikul võistlusel ning olen ka võitnud ehkki esialgu ei pidanud end piisavalt võimekaks.

Tahan tänada Tiinat selle eest, et ta andis väga tugeva pagasi meile ellu kaasa. On äärmiselt hea meenutada kooliaega, kui sinu klassil oli just selline õpetaja."

Klaveriõpetaja, kes oli sõbra eest

Urve Hillep: "Minu lemmikõpetajaks on jäänud teisest klassist alates klaveriõpetaja Elva lastemuusikakoolist. Ma olin tema esimesi õpilasi, sest ta tuli Elvasse Elleri kooli lõpetades. Mulle meeldis tema juures kõik: riietumisstiil, soeng, sõbralikkus, suhtumine oma õpilastesse. Meeldis ka parfüüm, mis tolle aja kohta oli vist väga hea.

Minu sõbranna oli samuti sama klaveriõpetaja juures õpilaseks, mis andis võimaluse arutada suurte inimeste maailma väikeste inimeste silmade läbi. Tahtsin saada samasuguseks klaveriõpetajaks. Kui minu õpingute ajal oli õpetaja lapsepuhkusel, oli tema tagasituleku ootamine päris pikk aeg. Vähemalt tundus nii mulle.

Viimases klassis käies kasutasime sama rongi oma sõitudeks-  tema töölt koju, mina Tõraverre piima järele. Siis suhtlesime nagu sõbrad. Tavakooli õpetajatega sellist olukorda ei tekkinud.

Tartusse õppima asudes, pole oma klaveriõpetajaga enam kohtunud. Küll tean, et praeguseks töötab ta Ülenurme muusikakoolis. Edasistel õpingutel (mida on olnud päris palju) olen kohtunud väga paljude toredate pedagoogidega. Kuid minu esimene klaveriõpetaja on siiani lemmikõpetaja. Mainin, et ka minust sai õpetaja aga mitte klaveriõpetaja."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee