Eesti uudised

Õpetaja: „Õpetajate päeval käib koolist maavärin üle!“ (5)

Kristel Veerus, 5. oktoober 2018 08:40
MÜRATASE ÜLETAB PIIRID: lõpuklasside õpilased enamasti õpetajate päeval nooremate koolikaaslaste taltsutamisega hakkama ei saa.Foto: Panthermedia/Scanpix

„Kui õpilased ootavad õpetajate päeva väga, siis õpetaja ohkab kergendatult, kui see lõpuks läbi saab,” räägib eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kaisa (nimi muudetud).

„Miks nii?” küsib iga koolikaugem inimene selle peale. Tundub see ju kui tööpäev, kus tööd tegema ei pea. „Ise asjad ära teha on tihtipeale tunduvalt lihtsam,” ütleb Kaisa ja lisab, et see, kui kergeks õpetajate päev õpetajale kujuneb, sõltub koolist. „Ühes Tallinna suures keskkoolis töötades ei pidanud enne õpetajate päeva suurt midagi tegema. Abituriendid käisid küll minu juures veidi aru pidamas, aga koolis oli tava, et tunni sisustamine on siiski noorte „õpetajate” pärusmaa ning töövihiku harjutused jäävad tavapärastesse ainetundidesse,” meenutab ta.

Pisemas põhikoolis töötades eeldab õpetajate päev märksa suuremat ettevalmistust, sest tunde annab üheksas klass, kes ilmselgelt pole valmis 45 minutit iseseisvalt sisustama. „See tähendab, et tähtsa päeva eel tuleb üheksandikega maha istuda ja kõik tunnid neile ette valmistada. Tavaolukorras kulub osa tunni ajast suulistele selgitustele, harjutuste kontrollimisele, küsimustele vastamisele ja aruteludele. Õpilast klassi ette saates tuleb panustada pigem kirjalikule tööle. See tähendab, et käiku lähevad töölehed, mis tihtipeale saavad küll täidetud, kuid järgmiseks tunniks kaduma lähevad,” räägib Kaisa. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.11.2018
Ähvardav pilk, tunnisegaja hülgamine – just nii taltsutavad õpetajad rahutuid õpilasi
05.10.2018
ÜLESKUTSE | Meenuta enda lemmikõpetajat!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee